אין דין ואין דיין ואין משילות בישראל

זה התחיל בהצקות, בגידופים, המשיך בזריקות אבנים ונגמר ברצח מזעזע של 67 יהודים, ובחיסול הישוב היהודי בחברון.

תגיות: יצחק לקס
יצחק לקס , ח' באייר תשפ"א

אין דין ואין דיין ואין משילות בישראל-ערוץ 7
עו"ד ד"ר יצחק לקס
צילום: מירי צחי

"איטבח אל יהוד". זו הייתה הקריאה המזעזעת שזעקו השכנים הערבים, ״החברים הכי טובים״ של יהודי חברון בעת מאורעות תרפ״ט.

זה התחיל בהצקות, בגידופים, המשיך בזריקות אבנים ונגמר ברצח מזעזע של 67 יהודים, ובחיסול הישוב היהודי בחברון.

בן ציון גרשון הי״ד הרוקח שסייע לרבים משכניו הערבים נרצח, לאחר שביתו נאנסה אל מול עיניו ואת ידי אשתו קטעו.

את הרב מאיר שמואל קסטל הי״ד ועוד 5 בחורים סירסו. את התינוק בן השנתיים, מנחם סגל הי״ד מלקו בעורפו.

ובעת הזאת אין דין ואין דיין, אין משילות בישראל. למרבה הצער אין פוצה פה ואין מצפצף כנגד תחילת גל הפרעות של ערביי ישראל כנגד יהודים בירושלים, בלוד, ברמלה, ביפו, בבאר שבע, בעכו ובעוד מקומות רבים אחרים.

צעירים ערבים מרשים לעצמם לסטור לאברכים הנוסעים ברכבת הקלה, לצלם את האירוע, ולהעלותו לאתרים החברתיים ולזכות ל"לייקים" מחבריהם.

קבוצה אחרת של ערבים מיידים אבנים ביהודי ההולך לתומו בסמוך לחומות העיר העתיקה, וערבי אחר מעיז לשפוך קפה חם על פניו של יהודי בסמוך לשער שכם.

התעוזה הולכת וגוברת עת צעירים ערבים נכנסים לאולם בית משפט השלום בבאר שבע, עולים אל דוכן השופטים ורוקדים על כסא השופט, וכמובן מעלים את הסרטון לאתרים החברתיים וזוכים ל"לייקים" רבים.

גם כשמנסים לעצור אותם, צוחקים הם אל מול פני השוטרת העומדת חסרת אונים למולם, כשכמובן האירוע מצולם ועולה לאתרים החברתיים וקוצר שבחים.

כך לא רק פוגעים בגופם של היהודים ומשפילים אותם, אלא גם מבזים את סמלי השלטון והמשפט.

תנ"צ סמי מרציאנו מפקד מרחב קדם הגיב על שורת פרעות אלה באומרו כי : " לרוב זה לא נולד ממקום לאומני או אנטישמי, אלא כמעשה קונדס".

נסו רק לדמיין מה היה קורה אילו יהודי היה סוטר סתם כך לנערים ערבים. דמיינו מקרה בו מתנחלים היו זורקים אבנים ללא כל סיבה על ערבי מבוגר ההולך לתומו ברחוב. דמיינו איזו סערה הייתה מתחוללת אילו יהודים היו תוקפים אימאם בסמוך למסגד שלו.

מהדורות החדשות היו נפתחות בכותרות מרעישות על גל של טרור יהודי כנגד ערבים חסרי ישע. משטרת ישראל הייתה מבצעת גל מעצרים, והשופטים היו מאריכים את המעצר עד להגשת כתבי אישום כנגד הפורעים היהודים. למותר לציין כי אף קצין משטרה לא היה מעלה בדעתו לומר כי מדובר במעשה קונדס של צעירים.

כשאין הרתעה ואין אכיפה, לא כנגד הצקות ומכות, ולא כנגד בנייה בלתי חוקית ופרוטקשן בנגב ובגליל, הפורעים מרימים ראשם וממשיכים במעשים חמורים יותר . והמדרון חלקלק הוא!!

זיכרו ואל תשכחו, בחברון זה התחיל בהצקות, בקללות, המשיך במכות וידויי אבנים ונגמר ברצח מזעזע, שריפת בתי כנסת וחיסול הישוב היהודי.

ביום ראשון האחרון הותקף הרב אליהו מאלי רב הגרעין התורני וישיבת ההסדר ביפו ומנהל הגרעין משה שנדוביץ, על ידי פורעים ערבים בלב ליבה של העיר העברית תל אביב – יפו.

מנהיגי הציבור הערבי, במקום לגנות את האירוע החמור, בחרו להשתתף בהפגנה שהתקיימה ביפו, יחד עם הערבים המקומיים אשר צעקו בין היתר : "מתנחלים הביתה" ו"יפו ליפואים", ואף שרו "ברוח ובדם נפדה את יפו". אחד המפגינים אף צעק: "יהיה פה גיהינום ביפו! גיהינום!"

אז דעו לכם תושבי ישראל הערבים בכל עיר ועיר ובכל שכונה ושכונה, כי קרן קהילות, אשר אני עומד בראשה, המאגדת כשבעים גרעינים משימתיים – תורנים וקהילות בכל רחבי מדינת ישראל - מדינת העם היהודי, לרבות ביפו וברמלה, בבאר שבע ובעכו, בירושלים ובכרמיאל, בנוף הגליל ובערד, תמשיך להגדיל את מספר חבריה ולהתיישב בכל עיר ועיר ובכל שכונה ושכונה, בכל רחבי מדינת ישראל.

איננו באים ״לייהד״ שום עיר או שכונה, כיוון שלא מייהדים מקום שהוא יהודי ממילא, לא "מייהדים" מקום שהוא חלק ממדינת ישראל - מדינת העם היהודי. אנחנו פשוט באים להתיישב בארצנו, במדינת ישראל היהודית.

הכותב: יו"ר קרן קהילות