השליח סירב להביא אוכל ליהודים – וגורש מצרפת

מהגר לא חוקי מאלג'יריה שעבד כשליח אוכל סירב להביא משלוחי אוכל כשר ליהודים, הורשע באפליה על רקע אנטישמי וגורש מצרפת.

ניסן צור - ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

השליח סירב להביא אוכל ליהודים – וגורש מצרפת-ערוץ 7
שליח
צילום: איסטוק

רשויות ההגירה בצרפת החליטו לגרש מהגר לא חוקי מאלג'יריה, לאחר שסירב להביא משלוחי אוכל כשר ללקוחות יהודים.

דיה אדין ד., מהגר לא חוקי בן 19 שעבד כנהג משלוחים של חברת Deliveroo, הודיע לבעלי החברה בה עבד כי הוא מסרב להביא משלוחי אוכל כשר ממסעדה שהכינה אוכל כשר לחברי הקהילה היהודית במדינה.

בעלי המסעדה החליט להגיש תלונה במשטרה נגד נהג המשלוחים האלג'יראי, וחקירת המשטרה העלתה כי הוא נכנס לצרפת ומתגורר במדינה באופן לא חוקי. המשטרה הצרפתית הגישה כתב אישום נגד המהגר הלא חוקי בן ה-19, ובחודש ינואר האחרון הרשיע אותו בית המשפט בשטרסבורג באפליה על רקע אנטישמי ודן אותו לעונש של ארבעה חודשי מאסר בכלא.

מיד לאחר שיחרורו מהכלא, החליטו רשויות ההגירה בצרפת לגרש אותו מהמדינה. לדברי שר הפנים הצרפתי, ז'ראלד דרמנין, ההחלטה לגרש את המהגר האלג'יראי בן ה-19 היתה על מנת לשלוח מסר נגד האנטישמיות בצרפת.

"לשנאה אנטישמית אין מקום בצרפת. כפי שהבטחתי, עובד המשלוחים שאמר כי הוא לא רוצה לשרת לקוחות יהודים גורש מהארץ היום, לאחר שריצה את עונש המאסר שלו", אמר דרמנין.

גם דובר חברת המשלוחים Deliveroo, הנחשבת לאחת הגדולות בצרפת ומעסיקה 14 אלף נהגים, דמיאן סטפן, אמר כי הוחלט לפטר את הנהג מיד לאחר שנודע על סירובו לשרת לקוחות יהודים.

"מעשים אנטישמיים, כמו כל מעשה גזעני או מפלה, אינו מקובל", אמר סטפן לתחנת הרדיוFrance Blue בחודש ינואר, מיד לאחר שהחקירה נגד המהגר נפתחה.