המדורה במירון
המדורה במירון צילום: ערוץ 7

ההיערכות לעליה למירון בצל דעיכת הקורונה: למרות שראש הממשלה הגיע לישיבת סיעת יהדות התורה, מיד לאחריה נועדו עמו סגן השר ח"כ מאיר פרוש וח"כ ישראל אייכלר ודרשו ממנו לוודא שלא תהיינה הגבלות על העליה למירון בל"ג בעומר.

בפתח הפגישה אמרו השניים לנתניהו כי ניסיון העבר מלמד שלא הובעה רגישות מינימאליסטית לצרכי הציבור החרדי.

"בשל מגבלות הממשלה בראש השנה באומן ובחג הפורים בירושלים, כאשר על פי דוח מודיעיני שיקרי הצביעו בקבינט הקורונה למנוע התקהלויות בירושלים בפורים – נפגענו בבחירות האחרונות לכנסת ואיננו מוכנים שחלילה נעמוד במצב דומה על ידי החלטות של קבינט הקורנה בעניין ל"ג בעומר במירון", אמרו לראש הממשלה.

במהלך הפגישה הצביעו בפני ראש הממשלה על העובדה שעד לרגע זה משטרת ישראל עדיין לא קיבלה כל הודעה ממשרד הבריאות שהם אכן הסירו את המגבלות על התקהלויות במירון בל"ג בעומר.

ראש הממשלה הביע תמיהה על עמדה זו של משרד הבריאות והבטיח לעקוב מול משרד הבריאות כדי שאכן לא יהיו מגבלות לכל אלה המבקשים להגיע בל"ג בעומר למירון.

כן הועלה נושא התחבורה למירון ובחזרה והוצגה דרישה שראה״מ יורה למשרד התחבורה להזרים אוטובוסים ורכבות לכל אורך הלילה עבור כל מי שרוצה לעלות ולהתפלל. "שחלילה לא תיווצר תחושה בציבור שמישהו מעוניין לדלל את מספר העולים להר בל"ג בעומר", אמר.

למרות הפלונטר הפוליטי, השניים העלו את הצורך להיערך לקראת מו״מ של יהדות התורה והליכוד בנושאי גיוס, גיור, פסקת ההתגברות וצרכי החינוך החרדי.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו