מנסור עבאס: מגנה את תקיפת הרב מאלי, אפעל להפסקת ההתנכלות ליהודים

יו"ר מפלגת רע''מ סיפר: "דיברו איתו אנשים מזרם הציונות הדתית, רבנים אומרים לי דברים אחרים ממה שאומרים סמוטריץ' ובן גביר. ראוי שננהל שיח".

103FM , ח' באייר תשפ"א | עודכן: 13:24

מנסור עבאס: מגנה את תקיפת הרב מאלי, אפעל להפסקת ההתנכלות ליהודים-ערוץ 7
מנסור עבאס
צילום: דוברות הכנסת - נועם מושקוביץ'

יו"ר מפלגת רע"מ, ח"כ מנסור עבאס, מבטיח לפעול למיגור תופעת ההתנכלות של צעירים ערבים ליהודים חרדים, אשר גם מתעדים את התקיפות ומפרסמים אותן ברשתות החברתיות.

"זה פסול בעיניי וגיניתי את זה", אמר עבאס בראיון לרדיו 103FM. "לא רק שאקרא להפסיק את זה, אני אפעל כדי להפסיק את זה".

יו"ר רע"מ סיפר כי בניגוד לדיווחים, הוא לא סגר ''דיל'' עם יאיר לפיד שבמסגרתו מפלגת רע''מ תתנגד להצעת הליכוד להרכב הוועדה המסדרת. "לא אמרתי ללפיד איך אנחנו מצביעים. בזמן ההצבעה הוא לא ידע איך אצביע. יכול להיות שהסתובבו שמועות".

"העם קבע שאנחנו לשון המאזניים, ולכן אתמול הצבעתי כדי להישאר לשון המאזניים. הבחירה אתמול לא הייתה בין הגושים, היא הייתה כי אנחנו ממשיכים לדבוק בקו שלנו", אמר עבאס.

ח"כ עבאס לא מבין את ההתנגדות של בצלאל סמוטריץ' לשותפות פוליטית איתו. "סמוטריץ'? כל הגישה היא מוטעית. אם היו אומרים שהם פוסלים את שיתוף הפעולה עם רע"מ זה לגיטימי. אבל לצאת בקמפיין מאורגן? כבר נרצח ראש ממשלה בישראל בגלל הסתה פוליטית".

הוא אף חשף: "בציונות הדתית, כזרם ולא כרשימה או כמפלגה, הרבה אנשים באו איתי במגע. גם רבנים אומרים לי דברים אחרים ממה שאומר סמוטריץ' ובן גביר, לכן אני לא מכליל בקטע הזה. מן הראוי שיתנהל דו שיח בין החברה הערבית לחברה הציונית דתית".

יו"ר רע"מ התייחס גם לתקיפת ראש ישיבת ההסדר ביפו הרב אליהו מאלי: "גיניתי טרור כל הזמן. גיניתי את ההתקפה על הרב מאלי. אני מגנה כל סוג של אלימות, נגד הרב מאלי ונגד כל אזרח ואדם באשר הוא".

''אנו מקדמים חזון של שלום, ביטחון הדדי, שותפות וסובלנות לכל העמים", אמר עבאס והתחייב: "מי שיש לו אופציה אמיתית להקים ממשלה ויפנה אלינו - אנחנו נשתף איתו פעולה".