מריה אלקין מגיבה למחאת הליכוד: זה טרור ואלימות, הילדים בכו בבית מפחד ואימה

רעייתו של זאב אלקין מתארת את ההתרחשויות האלימות ליד ביתה: בתוך הבית ישבו הילדים, בני 5 ו-8 ובכו מאימה. המפגינים ידעו שזאב לא בבית.

שמעון כהן - ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א | עודכן: 13:24

הפגנות וגידופים, השיטה המוזרה שבה מנסים תומכי ליכוד לשכנע את חברי 'תקווה חדשה' לחזור למפלגתם, צפויים להביא לתוצאות הפוכות לחלוטין מאלו שהם מעוניינים בהם.

אתמול היה זה עימות קולני וחריף בין המפגינים למריה אלקין, רעייתו של חבר הכנסת והשר לשעבר זאב אלקין, עמה שוחחנו.

בראשית הדברים מתארת מריה אלקין את השתלשלות האירועים סמוך לביתה תוך שהיא מדגישה כי הדברים נעשו ביום שני בשעה שש בערב, שעה שבה ברור לכל שבעלה אינו בבית בשל לו"ז הפעילות בכנסת.

"הם הפנו קריאות גנאי אישיות נגדי ואחסוך מכם את החזרה על הדברים אבל זה חצה כל גבול", אומרת אלקין שאינה מבינה מה הביא את המפגינים ואת מי שהיא מגדירה כ"הבריון הראשי" לתקוף אותה באופן אישי ו"לצעוק לעבר הילדה שלי 'אבא שלך פושע' וצועק עליי' שאני גויה מתועבת. אני לא יודעת מה עובר לו בראש ואיזו מטרה הוא מנסה להשיג, אבל זו לא הפגנה אלא תופעה בריונית".

על התגובה שלה לדברים היא מציינת כי האופציה להישאר בבית הסגור ולספוג את הצעקות לא הייתה קיימת, שכן היא בדיוק שבה לביתה מחוג הכדורגל של בנה, וכשחזרה מצאה את המפגינים שארבו לה בחניה, "בקושי הצלחתי להחנות את הרכב. הפעלתי את המצלמה כי ידעתי שזה הולך להיות קשוח".

לשאלה אם היא מבינה את מצוקת המוחים לצד הגינוי לסגנון הבוטה שבו התבטאו, משיבה אלקין כי היא "לא מנסה להבין שום מצוקה של האנשים האלה כשהם באים לפגוע ולהפחיד אותי ואת ילדיי. הילדים שלי יושבים בבית בזמן הזה, בן שמונה ובת חמש, ובוכים מפחד ומאימה. כשצועקים לעבר ילדה בת חמש 'אבא שלך פושע' מה היא צריכה לחשוב?".

אלקין שבה ומדגישה כי למפגינים ברור היה שבעלה, חבר הכנסת זאב אלקין, לא היה נוכח בבית באותה שעה שכן מדובר בשעת ישיבת מליאה בכנסת, "מי שרוצה להפגין נגד חבר כנסת מוזמן לעשות זאת במקום שבו חבר הכנסת נמצא. לבוא לפתח הבית כשיודעים שהאישה לבד עם הילדים זה להפעיל טרור על המשפחה וזה לא לגיטימי בשום צורה ולא מדובר בהבעת דעות או מחאה פוליטית", היא אומרת ומספרת כי כבר הגישה תלונה במשטרה נגד מובילי האירוע.

המצור הקולני על בית משפחת אלקין נמשך ומריה מצאה את עצמה ללא יכולת להחזיר את בנה מחוג הכדורגל. היא יצרה קשר עם בעלה, דיווחה לו על המתרחש וביקשה שיגיע להחזיר את הילד הביתה. לדבריה היא אכן חששה שהדברים יתדרדרו לעימות גופני לאחר שאדם אחד שניסה להרחיק את המגדפים ספג אגרוף בפרצופו, "אם הוא קיבל אגרוף מי ייתן לי תעודת ביטוח שהאגרוף הבא לא יהיה לעברי".

לתחושתה של אלקין אין בציבור לגיטימציה לסוג כזה של מחאות והיא מקבלת חיזוק רב מהציבור למעט קומץ הסבור אחרת. בדבריה היא מסרבת להתייחס לתגובתו של בעלה לאירועים, "אנחנו לא מדבררים אחד את השני", היא אומרת ומוסיפה: "יש כאן שליח ציבור ואם יש לכם טענות אליו תפנו אליו בכל דרך לגיטימית ואפשרית. זה מגיע לו כמי שבחר להיות איש ציבור, מגיע לו לספוג גם כעסים וגם תשבחות. אני לעומת זאת לא אשת ציבור אלא אדם פרטי. הבית שלנו הוא לא מעון רשמי אלא בית שנמצא בשכונת מגורים. לא אני, לא משפחתי, לא ילדיי ולא חבריי או שכניי אמורים לסבול משום בריונות".

כשהיא נשאלת אם יש בה נכונות לקיים מפגש מתון ורגוע עם המוחים, מציינת מריה אלקין כי בשבוע שעבר, כאשר המוחים כרזו במגפון 'אלקין תחזור הביתה' היא יצאה אליהם ובנימה הומוריסטית אמרה שהיא שותפה לקריאה כי גם היא רוצה שבעלה יחזור הביתה ויסייע במקלחות לילדים, אך הדברים לא הובנו על ידי המפגינים כפי שהיא התכוונה "ומיד התחילו צעקות אלימות".

על ההערכות לפיהן סוג כזה של מחאות רק מרחיק את בעלה ממחשבה חוזרת על מהלכיו הפוליטיים מעדיפה מריה שלא להתייחס. "זאב הוא ישות עצמאית ובחר בדרכו ותפקידי לחזק אותו בעורף ולתת לו כוחות באשר הוא יפנה. גם אם הוא יחליט להיות מוכר גלידה תפקידי לומר לו בבקשה, אם זה החלום שלך. זו הזוגיות שלנו כך אנחנו מתנהלים אחד כלפי השנייה".