אורנה ברביבאי
אורנה ברביבאיצילום: Yossi Zeliger/Flash90

יו"ר יש עתיד יאיר לפיד צפוי למנות את אורנה ברביבאי, האלופה הראשונה במטכ"ל, ליו"ר וועדת חוץ וביטחון, כך דיווחה הכתבת מורן אזולאי.

בארגון תורת לחימה, אשר חשף את עומק פרשת זיוף נתוני גיוס החרדים בצה"ל, תקפו את חברת הכנסת ברביבאי על חלקה בפרשה בהיותה לובשת מדים ורואים באפשרות כי תעמוד בראש ועדת החוץ והבטחון, אירוע חמור מבחינה אתית: " האם מי שזייפה את נתוני גיוס החרדים תעמוד בראש וועדת חוץ ובטחון לה היא שיקרה בהיותה קצינה? אנו קוראים לחברת הכנסת ברביבאי לעבור בדיקת פוליגרף בנושא עוד השבוע על הנתונים שמסרה כקצינה."

כזכור, עם פיצוץ פרשיית זיוף נתוני גיוס החרדים ב2019 ועדותו של קצין באגף כוח האדם כי זייף נתוני גיוס חרדים בידיעת ברביבאי, פנו בארגון תורת לחימה, אשר שם לו למטרה להילחם בתרבות השקר בצה''ל, ודרשו מהיועצת המשפטית של ועדת החוץ והביטחון עו"ד מירי פרנקל-שור ומהיועץ המשפטי לכנסת עו"ד אייל ינון, לפסול את ברביבאי מלדון בנושא דיווחי הנתונים במסגרת הוועדה בשל ניגוד העניינים הבוטה, אך אלו בחרו שלא להגיב.

הארגון אף פנה אז באופן ישיר לחברת הכנסת: "כארגון ששם לו למטרה לחזק את המוטיבציה של הנוער ללכת אחרי מפקדי הצבא ולחזק את אמון הציבור בראשי מערכת הביטחון, אנו קוראים לך להציג לציבור ראיות, ולאשש את עמדתך כי המספרים עליהם דיווחת לכנסת כראשת אכ"א בתקופתך, הינם מדויקים".

ברביבאי טענה מצידה ל"שקר גס" וכינתה את פעילות הארגון "רדיפה פוליטית".