ניו יורק מחכה לתיירים: הקלות במגבלות הקורונה

לאחר שמסע החיסונים הוריד את מספר הנדבקים, יותר אנשים יוכלו להיכנס לארועי תרבות ומוסדות ציבוריים. גם מספר המאושפזים בצניחה.

ניסן צור - ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

ניו יורק מחכה לתיירים: הקלות במגבלות הקורונה-ערוץ 7
טיימס סקוור
צילום: ISTOCK

ניו יורק מנסה לחזור לאט לשגרת חיים רגילה. מושל ניו יורק, אנדרו קואומו, הודיע על סדרת הקלות במגבלות הקורונה, לאחר ירידה במספר הנדבקים בשבוע האחרון בעקבות מסע החיסונים המתקדם.

בין ההקלות החדשות: מוזיאונים וגני החיות בניו יורק יוכלו להכניס עד 50 אחוז ממספר המבקרים המקסימלי, בעוד בתי קולנוע יוכלו למלא שליש מתכולת הקהל.

גם איצטדיוני ספורט סגורים בעלי תכולה של לפחות 10,000 מקומות יוכלו להגדיל את מספר האוהדים שיוכלו להיכנס למשחקים, מ-10 אחוזים כיום עד 25 אחוזים.

ההחלטה של המושל קואומו להקל במעט את מגבלות הקורונה מגיעה לאחר שניו יורק רשמה בשבוע האחרון ירידה במספר הנדבקים במחלה, וכן ירידה של 14 אחוזים במספר המאושפזים בבתי החולים, שעמד ביום שבת האחרון על כמעט 3800 בני אדם.

בהודעה לתקשורת הסביר קואומו את ההחלטה ואמר כי "המספרים יציבים ואף יורדים, ולכן אנו יכולים לפתוח עוד פעילות כלכלית".

ניו יורק היתה אחת המדינות שנפגעה בצורה הקשה ביותר בתחילת המגיפה ורשמה מספרי נדבקים עצומים, אך בשבועות האחרונים הצליחה לפתוח מאות מרכזי חיסונים וכיום הצליחו כבר 29 אחוזים מתושבי המדינה להתחסן נגד קורונה, מה שמביא תקווה לרשויות כי יצליחו להביא לעוד הקלות בשבועות הקרובים.

עם זאת, במערב ניו יורק נרשמה כמות נדבקים גבוהה יחסית בימים האחרונים, מה שגורם לדאגה מחשש להתפרצות מחודשת.

קואומו עצמו טען כי האחריות על נתוני ההדבקה מונחת בעיקר על האזרחים המקומיים, בעיקר במערב ניו יורק. "אנו לא מאמינים שיש משהו שמסביר את זה מאשר ההתנהגות האנושית ואמצעי הזהירות שאנשים נוקטים", אמר קואומו.