היהודי החדש עם גורי אלפי | פרק 1 - הבחירה

גורי אלפי יוצא למסע מצחיק ופוקח עיניים על התפר והקרע שבין היהודים בישראל ליהדות ארה"ב. בעוד שבארץ היהדות מובנת מאליה, גורי מגלה שיהודים בארה"ב צריכים לבחור מדי יום איך לשלב את היהדות בחייהם כאמריקנים.

ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

חמוש בכלי הנשק המסורתיים של היהודים – הסקרנות, הפקפוק וההומור, מספק גורי הצצה עדכנית, מצחיקה ומפוכחת על אחינו שמעבר לים, ועל הדרך מספק גם תשובות על עצמנו ולאן מועדות פנינו כיהודים ישראלים.

״היהודי החדש״ ישודר ב- כאן 11 ובדיגיטל החל מה-19 באפריל, בימים שני וחמישי, בשעה 21:35

גורי אלפי יוצא למסע תיעודי מרגש ומצחיק, כדי לחקור את מערכת היחסים בין היהודים הישראלים לאחיהם, היהודים האמריקנים. מערכת יחסים אוהבת ומחבקת, אבל לפעמים גם חשדנית ומתנשאת. גורי ינסה לענות על השאלה האם אנחנו עדיין "עם אחד", או שהענפים בעץ היהודי המשותף שלנו צמחו כה גבוה ורחוק זה מזה, עד שכבר ניתן להבחין בגזע המשותף.

גורי מסביר במסעו את היחס של מדינת ישראל והמפעל הציוני ליהדות ארה"ב, וביחס לאותה סוגיה עונה על השאלה - "בתחרות" שבין ישראל (מדינת היהודים) לריכוז היהודי השני בגודלו בעולם - מי יהודי יותר ומי פחות? בנוסף, מציג גורי איך בארה"ב שומרים על חיים יהודים מלאים כאשר הדת מופרדת מהמדינה.

במהלך המסע פוגש ומראיין גורי דמויות מרתקות, בניסיון להגדיר את גבולותיה ודמותה של יהדות ארצות הברית. בין השאר הוא נפגש עם מנהיגות יהודיות מרתקות, כמו אנג'לה בוכדייל (ראשת הקהילה הרפורמית הגדולה ביותר בארה"ב), והשופטת הפדרלית החרדית הראשונה, רחל פרעייר.

גורי נפגש גם עם בארי וייס (עורכת לשעבר בניו יורק טיימס), המוהלת אמילי בלייק, חבורת צעירים שהקימו מרכז תרבות יהודי באמצע אתר סקי, קהילת מהגרים יהודים שהגיעה מאיראן, יהודים שחורי עור, קומיקאים יהודים, וזוג צעיר שהחליט לעשות עלייה.

עורך: דודי כהן | במאי: דניאל אדר | הפקה: נאוי פרו בתמיכת תאגיד השידור וקרן גשר לקולנוע (קרן מיימונידיס) , קרן רודרמן , פדרציית ניו יורק, הסוכנות היהודית , קרן ג'ים ג'וזף

"היהודי החדש" ישודר בכאן 11 ובדיגיטל בימי שני וחמישי, החל מה- 19.04.2021, בשעה 21:35.

4 פרקים, משך כל פרק כ- 45 דקות.