ביבס בוועידת איגוד התאגידים
ביבס בוועידת איגוד התאגידיםצילום: מרכז השלטון המקומי

חיים ביבס, יו"ר מרכז השלטון המקומי, התארח בוועידת איגוד התאגידים העירוניים באילת והתייחס לדבריו של ח"כ מיקי זוהר אתמול בעניין הליכת הליכוד לאופוזיציה.

"עד שזה לא נגמר זה לא נגמר", ציין ביבס, "יחד עם זאת בקונסטלציה הזו אין לליכוד סיכוי להרכיב מממשלה ללא גדעון סער. אחרת יהיה פה שלטון זמני שיתפרק או לחלופין בחירות חמישיות".

לשאלת המנחה קרן מרציאנו האם נתניהו צריך לפנות את מקומו לאור כישלונותיו להרכיב ממשלה, השיב ביבס: "יש פה רק שני אנשים שיכולים להרכיב ממשלה. ביבי מימין או לפיד עם המרכז שמאל. כל ניסיון אחר של מפלגות עם 6-7 מנדטים להרכיב זו מניפולציה שלא תחזיק מעמד הרבה זמן".

לגבי שאלה על פריימריז בליכוד והנהגת הליכוד בעתיד אמר: "בחוקת הליכוד כתוב שברגע שהליכוד לא מרכיב ממשלה, חייבים לקיים פריימריז לראשות המפלגה. אני מנחש שאם יהיו בחירות חמישיות תקום מנהיגות חדשה לליכוד. המנהיגות הבאה של ישראל תצמח רק מהשלטון המקומי והקורונה הוכיחה זאת".

בוועידה שנערכה במלון הרודס התייחס מרדכי כהן, מנכ"ל משרד הפנים לסבירות לפיה יועברו סמכויות ממשלתיות ממשרדי הממשלה לרשויות ואמר "לא קיימת בשלות להעברת הסמכויות מהממשלה לשלטון המקומי".

לדבריו "הממשלה צריכה לאזור אומץ ולהעביר סמכויות פורמלית לשלטון המקומי. המשבר שהחברה הישראלית חווה כיום הוא משבר אמון וראשי הרשויות הם המורים הטובים ביותר של איך להתמודד עם בניית אמון. התאגידים הם המנוע הכלכלי של מדינת ישראל והתאגידים צריכים להיות הכלי המרכזי של השלטון בישראל".

השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל דיברה על שיתוף הפעולה בין הממשלה לשלטון המקומי ואמרה: "שיתוף פעולה זה אפשר לנו לתת שירות ופתרונות לאזרחים בקצה".