ההרוג בתאונה: אוראל מאוגמי מישיבת אמי"ת כפר גנים

ההרוג בתאונת הדרכים בצומת שעריה הוא אוראל מאוגמי בן ה-17 מפתח תקווה. ''נער עדין וטוב לב''.

ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

אוראל מאוגמי מפתח תקווה, תלמיד ישיבת אמי"ת כפר גנים, הוא ההרוג בתאונת הדרכים שאירעה אמש (שני) בצומת שעריה בכביש 40

אוראל חגג את יום הולדתו ה-17 לפני שלושה ימים.

הרב ניצן ברגר, ראש ישיבת אמי"ת כפר גנים בה למד מאוגמי אמר כי "הישיבה כולה הוכתה בהלם מהאסון הכבד. אוראל, תלמיד כיתה י"א, היה נער עדין וטוב לב, אשר היה נכון לסייע בכל עת. הוא היה בעל מידות טובות ועין טובה ועל כן כה אהוב על חבריו".

"האסון כבד וכולנו מחבקים את הוריו ומבקשים לחזקם. המחנכים בכיתות יא הקדישו את לימודי התורה היום לזכרו הטוב של אוראל והצוות היעוצי והפסיכולוגי פתח בשיח עם חבריו על מנת לסייע בהתמודדות ובעיבוד הבשורה הרעה והקשה", אמר.

לפי נתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים (רלב"ד), מתחילת השנה נהרגו בתאונות דרכים 97 בני אדם ובהם 29 הולכי רגל, 24 רוכבי אופנוע ו-8 רוכבי אופניים וקורקינט חשמלי. בתקופה המקבילה אשתקד נהרגו 74 בני אדם.

מנכ"ל עמותת אור ירוק, ארז קיטה, מסר הבוקר בעקבות היממה הקטלנית, "מדינת ישראל התעוררה אחרי הקורונה וראתה שבמשך שנה היא הזניחה את תחום הבטיחות בדרכים - וזו התוצאה הישירה. אנשים ששרדו את הנגיף לא שרדו את וירוס תאונות הדרכים. אף שהיינו בסגר בחודש ינואר נרשמת עלייה חדה בהרוגים,, וזה כישלון גדול של משרד התחבורה והבטיחות בדרכים שבמשך שנה שלמה קיצץ בכסף שהיה אמור להגיע להצלת חיי אדם בכבישים.

"אסור לנו לקבל בשוויון ובאדישות את המצב הנוראי הזה, שבו המדינה מפקירה את האזרחים בכבישים. במשרד לבטיחות בדרכים חייבים להתעורר ולהחזיר את הכסף שקוצץ מתוכניות הבטיחות כדי למנוע את ההרוג הבא. במקביל, גם על המשטרה לחזק את אגף התנועה ולהוסיף ניידות ושוטרים כדי ליצור אווירה הרתעתית שתמנע עבירות תנועה שמסכנות את החיים של כולנו".