חלום שהתנפץ כרעם ביום בהיר

אחרי ארבע מערכות בחירות, הפתרון לפלונטר הוא אחד. בחירות ישירות לראשות הממשלה. תנו לשמונה מיליון לבחור את המנהיג שלהם ולא למפלגה עם חמישה מנדטים

איילת שליסל , ח' באייר תשפ"א

חלום שהתנפץ כרעם ביום בהיר-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: Olivier Fitoussi/Flash90

כולנו חלמנו על ממשלת ימין. חלמנו על ממשלה שתפריח את ההתיישבות, חלנו על ממשלה שתאפשר בניה בכל מרחבי ארצנו.

כולנו חלמנו על ממשלה בה שר החוץ יהיה איש שיודע לעמוד על ערכי הימין מול ממשל ביידן, חלמנו על ממשלה בה יהיה שר בטחון שיפעל למען בטחון תושבי ישראל מבלי לחשוש מה יאמרו הגויים.

כולנו חלמנו על ממשלה שבה עולם התורה יקבל את המקום הראוי לו וילדי ישראל יזכו לשר חינוך ערכי שמקדם את העולם הרגשי והחברתי של ילדינו תוך שימת דגש על אהבת התורה, העם והארץ.

נראה כי החלום התנפץ אתמול. אבל מי האשם?

הרשת געשה ורעשה לאחר ההצבעה של מנסור עבאס נגד הועדה המסדרת שהציעה הליכוד. חברי ליכוד ואף עיתונאים שמניפים את דגל הימין איבדו עשתונות. אך במקום לתקוף את עבאס ויותר מכך, במקום לתקוף את גדעון סער שהיה איש ימין מובהק, הם החלו לתקוף את יו"ר הציונות הדתית בצלאל סמוטריץ'.

גדעון סער הוא איש שהתקדם בליכוד בשנים האחרונות והתברג לחמישייה הפותחת, הוא קיבל את כוחו מאנשי המחנה הלאומי. ולא היה כמעט חבר ליכוד אוהד התיישבות שלא בחר בו. כן, היו גם כאלו שהתאכזבו כאשר לא נבחר להיות שר.

אך הקריצה שלו שהכשירה אתמול את תומכי המחבלים היתה בעיטה בכל אותם אנשי ימין שתמכו בו, הם הרגישו שהכיסא שהם בנו לו התהפך עליהם כרעם ביום בהיר.

תומכי הליכוד וביניהם גם כותבת שורות אלו, רצו את נתניהו בשלטון. הם עבדו לשם כך וייחלו לכך שהדבר יקרה.

אך גם חברי הליכוד לא שמו מחל בקלפי בכדי לקבל תומך טרור כחבר ממשלה ואף לא כתומך מבחוץ.

חברי הליכוד הם אנשים ששולחים את ילדיהם להיות לוחמים בצבא ולא יכולים להישיר אליהם מבט ולומר להם שפתק המחל שאותו שמו צירף את זה שמעודד פגיעה בהם.

אם נגיע למצב של ממשלת שמאל זה יהיה כואב. כולנו זוכרים את ימי אוסלו, וכמי שהתגוררה כנערה בשנות ה-90 בירושלים, יד אחת לא תספיק כדי לספור את המכרים שאיבדתי בפיגועים של אותה תקופה.

אחרי ארבע מערכות בחירות, הפתרון לפלונטר הוא אחד. בחירות ישירות לראשות הממשלה. תנו לשמונה מיליון לבחור את המנהיג שלהם ולא למפלגה עם חמישה מנדטים.