מהומות פוניבז' חוזרות: תלמידי הפלג הירושלמי הכו רב בישיבה

תלמידי ישיבת פוניבז' המזוהים עם "הפלג הירושלמי" הכו את הרב אריה (לייבל) כהנמן, בנו של נשיא הישיבה הרב אליעזר כהנמן. דקות לפני כן התלמידים מהצד השני זרקו על תלמידי הפלג הירושלמי מעדנים.

תגיות: פוניבז'
יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

המהומות בתוך היכל ישיבת פוניבז' בבני ברק חוזרות: תלמידי הישיבה מ"הפלג הירושלמי" הכו היום (שלישי) את המנהל הרב אריה (לייבל) כהנמן. אחד התלמידים ירק עליו.

התלמידים המזוהים עם הפלג הירושלמי מכונים בפי כל פלג "המחבלים" ואילו התלמידים מהצד השני מכונים בפי כל פלג "השונאים".

במשך שנים בית המדרש של הישיבה מפולג כאשר בחלקו לומדים "השונאים" ובחלקו "המחבלים". בשנת הקורונה למדו תלמידי "השונאים" מביתם בעקבות הנחיות משרד הבריאות ותלמידי "המחבלים" ניצלו את ההזדמנות והחלו ללמוד בכל בית המדרש של הישיבה הוותיקה.

עם תחילת זמן קיץ וחזרת בחורי הישיבה לבית המדרש התחדשו המהומות. נקודת שיא נרשמה היום בעת שמנהל הישיבה הרב כהנמן דרש שאביו, נשיא הישיבה מטעם "השונאים", יגש לפני העמוד בתפילת מנחה, כך דיווח חנני ברייטקופף ב'כיכר השבת'.

הדבר גלש לעימות אלים במיוחד, עד שכאמור, מנהל הישיבה הוכה על ידי תלמידי הישיבה מפלג "המחבלים" עד זוב דם. על פי הדיווח, הוא נזקק לטיפול רפואי ופונה לבית החולים.

יש לציין כי כמה דקות לפני כן, תלמידי הישיבה מצד "השונאים" הגיעו לפתח בית המדרש בעת שתלמידי "המחבלים" התפללו מנחה והשליכו עליהם מעדנים רבים בעוצמה רבה.

אתמול, כחלק מהסכסוך המתמשך בישיבה, תלמידים מצד "המחבלים" השליכו סטנדר לימוד אל עבר תלמידים מצד "השונאים".