גווארדיולה
גווארדיולהצילום: רויטרס

בדרך לפיתרון? יממה אחרי רעידת האדמה בדמות הקמת מפעל כדורגל חדש לקבוצות עשירות בלבד במועדון סגור ובצל איומי אופ"א, ארגון הכדורגל האירופי על הטלת סנקציות נגד המועדונים והשחקנים שייקחו חלק במפעל הלא ספורטיבי החדש, סדקים מתחילים להיווצר אצל חלק מהקבוצות המייסדות של המפעל החדש.

ליתר דיוק, הסדקים נוצרים אצל בעלי התפקידים במועדונים - מהמאמנים, דרך השחקנים ועד אחרון האוהדים כאשר המכנה המשותף לכולם הוא סירובם לקחת חלק במפעל החדש שנוגד כל עקרון ספורטיבי.

מי שלא חשש להגיד את דעתו הוא מאמן מוליכת טבלת ליגת העל האנגלית בכדורגל, ה'פרימייר-ליג', פפ גווארדיולה מאמנה של מנצ'סטר סיטי.

במהלך מסיבת העיתונאים המסורתית שקיים היום (שלישי) התייחס גווארדיולה למפעל החדש כשאמר: "זה לא ספורט כאשר הקשר בין המאמץ לתגמול אינו קיים. זה לא ספורט כשאין משמעות אם אתה מפסיד".

"זה לא ספורט כשההצלחה מובטחת", המשיך פפ במונולוג. "אני רוצה את התחרות הכי קשה וחזקה, במיוחד בפרמייר ליג, וזה לא הוגן כשקבוצה אחת נלחמת ומגיעה לטופ - ולא יכולה לעלות כי ההצלחה כבר הובטחה למספר מועדונים".

עם זאת, גווארדיולה ניסה לשמור על החלטת המועדון כשהוסיף ואמר כי "כל מועדון מגן על הצד שלו. אל תהיו ציניים. כל אחד מקבל החלטות לפי האינטרסים שלו. כשאתה מדבר על הפרמייר ליג או על אופ"א - אלה ארגונים שדואגים לאינטרסים שלהם. גם אופ"א נכשלה. הם צריכים לתקשר, להבהיר דברים".

"הייתי רוצה שהנשיא של המפעל החדש יסתובב ברחבי העולם ויסביר את הסיבות למהלך, כי לי אין את כל המידע. למה אייאקס למשל לא נכללת במהלך הזה? אני תומך במועדון שלי, אני חלק מהמועדון הזה, אבל יש לי גם דעה משלי. אני רוצה שיהיה לי את כל המידע, כי כרגע המצב לא נוח עבורנו המאמנים", סיכם מאמן מוליכת הליגה האנגלית.

גם יורגן קלופ, מאמן ליברפול הודה כי הוא לא בעד המהלך החד-צדדי אך הוסיף כי זו לא הייתה החלטה שלו. במסיבת העיתונאים אחרי המשחק, קלופ וכן הקפטן ג'יימס מילנר, התבטאו נגד המהלך השנוי במחלוקת של המועדון, אך במועדון דאגו להשמיט את הדברים מהאתר הרשמי של ליברפול.

"אני לא בורח כשיש בעיות, אף פעם לא עשיתי זאת. כאשר הזמנים נעשים קשים יותר זה רק גורם לי להיות נחוש יותר להישאר כאן. אני מרגיש אחראי על הקבוצה, על המועדון ועל היחסים שיש לנו עם האוהדים", אמר קלופ.

"אנחנו לא קשורים לזה. אנשים עכשיו צורחים עלינו, צריך להיזהר כי גם אנחנו בני אדם. אני מבין את הדיון ואני גם לא אוהב את זה. הבעלים שלנו הם אנשים נהדרים, הם ינסו להסביר את ההחלטה. אם אני אבין? לא יודע, אבל זו עדיין לא ההחלטה שלי. אני מאמן כדורגל".

עוד מדווחים באנגליה כי שחקנים רבים המשחקים בקבוצות המייסדות, חוששים להתבטא באופן פומבי נגד המפעל החדש אך למעשה מרביתם נגד המהלך החד-צדדי והפרישה מהמפעלים של אופ"א ובכללם השתייכות לנבחרות הלאומיות.

בינתיים הודיעו כל 14 הקבוצות מהפרמיירליג שאינן נכללות בסופר-ליג, כי השחקנים שלהן ילבשו חולצה עם הכיתוב "Earn It" (תרוויחו את זה) בכל פעם שהן משחקות מול יריבה מהליגה הסגורה.

האם המפעל החדש שהוקם רק אמש ייסגר עוד לפני שקיים את משחקו הרשמי הראשון בשל הלחץ העולמי הגדול?