"צמד רעים" לא מפסיקים להפתיע

ישראל גוטסדינר ובני רוזנבאום ביקשו להירשם ל"גינס" כצמד שמופיע הכי הרבה זמן - אך נדחו. "מה שמעניין אותם זה שמישהו אכל 780 נקניקיות בשעה ארבעים ושמונה דקות וחמש עשרה שניות"

ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

"צמד רעים" לא מפסיקים להפתיע-ערוץ 7
צמד רעים
צילום: ערוץ 7

צמד הזמרים ישראל גוטסדינר ובני רוזנבאום המוכרים כ"צמד רעים" ביקשו להירשם בספר השיאים של גינס כצמד שמופיע ביחד הכי הרבה זמן, אך נדחו.

גוטסדינר סיפר בחשבון הטוויטר שלו: ''לפני כשנה פנינו ל'גינס' להירשם כצמד שמופיע ביחד הכי הרבה זמן - 52 שנה כבר. אבל מה? אין להם קטגוריה כזאת של שותפות או אחווה מה שמעניין אותם זה שמישהו אכל 780 נקניקיות בשעה ארבעים ושמונה דקות וחמש עשרה שניות''.

הבקשה של צמד רעים ריגשה את הגולשים והחזירה אותם לתקופת הזוהר של השניים. ''אם 'צמד רעים' לא מקבלים את התואר, לא ארכוש יותר ספרי שיאים של גינס'', כתב העיתונאי עקיבא נוביק. חנוך דאום הגיב: "צמד רעים מציג - איך להיות חמוד בהגזמה''.

גוטסדינר ורוזנבאום הכירו בלהקת הרבנות הצבאית והחלו להופיע יחד מרגע שחרורם בשנת 1969. הם הופיעו בפסטיבלי זמר בישראל ועל במות ברחבי העולם.

במאי 2009 הם זכו באות הוקרה על תרומה ייחודית לזמר העברי מטעם אוניברסיטת בר-אילן ובשנת 2019 קיבלו תואר דוקטור לשם כבוד מטעם האוניברסיטה.