אוהדי בית"ר תובעים את משה חוגג

אחרי שנאסרה כניסתם למשחק הכדורגל באצטדיון טדי שבבירה אמש, תובעים מספר אוהדי בית"ר, חברי ארגון 'לה-פמיליה' את הבעלים חוגג

נרי וייס - ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

אוהדי בית"ר תובעים את משה חוגג-ערוץ 7
משה חוגג
צילום: פלאש 90

לא שקט בבית"ר. גם אחרי התיקו 2:2 הדרמטי אמש מול בני יהודה עם שערים בתוספת הזמן שקירבו את בית"ר להבטיח לעצמה עונה נוספת בליגת העל בכדורגל, לא רגוע בבירה.

מספר אוהדי בית"ר, החברים בארגון האוהדים 'לה-פמיליה' הגישו היום (שלישי) התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים נגד הבעלים של המועדון הירושלמי, משה חוגג.

הסיבה למכתב ההתראה: אמש, רגע לפני שריקת הפתיחה של משחק הכדורגל שהתקיים באצטדיון טדי שבבירה במסגרת ליגת העל בכדורגל מול בני יהודה, נאסרה כניסתם של אלה לאצטדיון על ידי הבעלים בכבודו ובעצמו.

במכתב שנשלח נטען כי כניסתם של האוהדים לאצטדיון נאסרה בהוראת חוגג, מחשש שמא אלה יקללו במהלך המשחק, בניגוד לבקשתו שלא לעשות זאת בשל העובדה כי ביתו בת ה-4 נכחה גם היא באיצטדיון.

יש לציין כי על פי מכתב ההתראה, גם האוהדים המדוברים הגיעו עם ילדיהם הקטנים ואלה נאלצו לחזור חזרה על עקבותיהם מבלי להיכנס לתחומי האצטדיון. "מדובר במעשה שלא יעשה, שפגע ברגל גסה בזכויותיהם של מרשינו, לרבות זכות הקניין וחופש התנועה, והוא אף עומד בסתירה גמורה לחוק איסור הפליה במוצרים, בשירותים ובכניסה למקומות בידור ולמקומות ציבוריים", נכתב במכתב ההתראה.

בבית"ר הגיבו על מכתב ההתראה כשאמרו כי "אמש, משעות הבוקר, על מנת לנסות ולהרגיע את פני השטח, כתב בעלי המועדון, משה חוגג, פוסט בו הוא מבקש להימנע מהקללות לטובת הילדים שמגיעים ליציע. מאותם רגעים, קיבל הבעלים הודעות נאצה קשות, כשגם אישתו מקבלת איומים קשים וקללות לילדיו שכל אחד מאיתנו לא היה מוכן שמשפחתו תספוג.

בשיחה שקיים המועדון עם ראשי המשטרה עוד לפני המשחק, הוחלט כי מספר אנשים לא ייכנסו למשחק כדי למנוע התלקחות בתוכו.

למרות זאת, הבעלים החליט שכן להכניס אותם ולתת הזדמנות להוכיח שהם יכולים להתנהג כמו אוהדים, אך כאשר פגש את ראשי הארגון מחוץ לאצטדיון, הם איימו כי "המאמצים מיותרים וכדאי שתסתום לילדה את האוזניים". באותו הרגע הודיע חוגג כי לא ייכנסו לתחומי האצטדיון".

לדברי ראשי המועדון, הם מתכוונים להגיש תביעה נגדית נגד האוהדים התובעים. "מדובר בקבוצת אנשים אשר גם אוהדים מציינים בפנינו כגורם לחלק נרחב מהקהל לא להגיע בשל פחד וחשש. אנחנו מתכוונים למצות איתם את הדין, ולתבוע את ראשי לה פמיליה בקרוב ברמה האישית. לארגון הזה יש שמות והם מורחקים מכל משחקי בית"ר ירושלים עד להודעה חדשה".

"נתמודד עם כל טענה שתועלה בבית המשפט כנגד המועדון ובעליו. מדובר במספר אנשים אשר הנהיגו ומנהיגים מחאה גזענית, אותה יכולנו לשמוע במשחקים האחרונים מרימה שוב את ראשה. אנחנו נעשה הכל על מנת להפוך את אצטדיון טדי למקום שכיף להגיע אליו, גם להורים וגם לילדים", אמרו בבית"ר.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il