משה אבוטבול: הפסקת טיסות ישראייר בשבת - צעד אמיץ

יו"ר השדולה למען שמירת השבת הגדיר את החלטת בעלי השליטה בישראייר: "משב רוח מרענן לכבוד שבת קודש שהיא מקור הברכה והפרנסה"

ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

ח"כ משה אבוטבול (ש"ס), יו"ר השדולה למען שמירת השבת, בירך אחר הצהריים (שלישי), בנאום שנשא במליאת הכנסת, על הפסקת טיסות חברת ישראייר בשבת.

״הבוקר פורסם בתקשורת על כך שחברת התעופה ישראייר הודיעה שתפסיק לטוס בשבת קודש, זהו צעד אמיץ וחיובי שנעשה ארבעה חודשים לאחר שהושלמה העיסקה ע״י אנשי העסקים רמי לוי ושלום חיים הי״ו", סיפר.

לדבריו, "מרגש היה לשמוע את הצהרתו של מר שלום חיים לעיתון 'גלובס', בה אמר: 'אני יהודי דתי שומר שבת וכל העסקים שלי סגורים בשבת וזאת לא גחמה פרטית שלי זה הדנ״א של היהדות'".

"החלטה זו מצטרפת גם לחברת סאן דור חברת הבת של אלעל (שגם היא עצרה את פעילות הטיסות שלה בשבת) ועם העברת השליטה לידי ר׳ אלי רוזנברג הי״ו החברה לקחה את המדיניות צעד קדימה ועצרה את הטיסות בשבת גם בסאן דור. ללא ספק משב רוח מרענן לכבוד שבת קודש שהיא מקור הברכה והפרנסה", הוסיף אבטבול.

"אני כיו״ר השדולה למען שמירת השבת מברך אתכם ומזכיר לטובה את ראש הממשלה דאז המנוח מר מנחם בגין שהחל בצעד האמיץ של סגירת אל על בשבתות לפני כ-30 שנה, והזכיר שגם בעיר סלוניקי סגרו את הנמל שם בגלל שרצו לכבד את היהודים העובדים שם", הזכיר.

"אני רואה בפרסום היום צעד מעודד להמשך קיומה של השדולה למען שמירת השבת בכנסת גם בכנסת הנוכחית הכנסת ה-24 ושמח לבשר שכבר כיום הצטרפו לשדולה עשרות חברי כנסת מכל סיעות הבית ומזמין את מי שעדיין לא הצטרף לבוא ולהצטרף כחבר בשדולה למען שמירת השבת במרחב הציבורי. ואכן מה שנעצרים הטיסות בשמיים בשבתות זה ממש סיעתא דשמייא תרתי משמע", חתם חבר הכנסת את נאומו.