נתניהו: על בנט להודיע עוד הערב על תמיכתו בבחירות ישירות, אין צורך ברע"ם

ראש הממשלה ערך תדרוך בנושא החיסונים, אך הקדיש חלק ניכר ממנו למתקפה על יו"ר ימינה, "אמביציה אישית להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים"

חזקי ברוך - ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

נתניהו: על בנט להודיע עוד הערב על תמיכתו בבחירות ישירות, אין צורך ברע"ם-ערוץ 7
בנימין נתניהו
צילום: קובי גדעון / לע"מ

ראש הממשלה נתניהו קיים אחר הצהריים (שלישי) תדרוך בנושא רכש החיסונים יחד עם שר הבריאות יולי אדלשטיין.

נתניהו ציין כי ישראל רכשה 16 מיליון חיסונים, וכי ישראל נערכת למבצע חיסונים נוסף, הפעם של הילדים.

נתניהו שיתף במאבקו מול גנץ שסירב לאשר את רכישת החיסונים: "השגנו חיסונים בזכות התחייבות אישית שלי למנהלי פייזר ומודרנה, הסברתי להם שפשוט חוסמים אותי בממשלה מלקנות חיסונים, הבטחתי להם שאחרי הבחירות נחתום אבל אחרי הבחירות נתקלתי באותה בעיה, עד שמצאנו דרך להעביר".

בהמשך התייחס נתניהו לתסבוכת הפוליטית שאיננה מאפשרת הקמת ממשלה, וטען כי המוצא היחיד הוא עריכת בחירות ישירות.

"יש פתרון לפלונטר הפוליטי. הפתרון הוא בחירה ישירה לראשות הממשלה - לתת לציבור להחליט מי יוביל את המדינה. יש רוב עצום במדינה שתומך בכך, זה חוצה את רוב המפלגות בכנסת. הבחירות האחרונות הוכיחו שהציבור רוצה ממשלת ימין. יש בכנסת 65 מנדטים של ימין מובהק והסיבה היחידה שבגללה אי אפשר להקים עכשיו ממשלת ימין זה עניינים אישיים ולא אידיאולוגיים. לכן יש 2 אפשרויות: או להקים ממשלת שמאל עם עלה תאנה ימני - עם מרצ, המשותפת, העבודה - זה בניגוד לרצון הבוחר ובניגוד להתחייבויות של בנט וגדעון סער. האפשרות השנייה היא להקים ממשלת ימין יציבה ל4 שנים אחרי בחירות בזק לראשות הממשלה כדי שהציבור יבחר מי יהיה ראש הממשלה הבא. לא צריך לפזר את הכנסת ולא צריך בחירות חמישיות, צריך משאל עם מהיר ולתת לעם להחליט מי יהיה ראש הממשלה. אני אקבל כל תוצאה ואני מקווה שכך ינהגו גם אחרים", אמר נתניהו.

לדבריו, "אפשר לעשות את זה מייד - זה תלוי רק באדם אחד, נפתלי בנט. אם בנט יתמוך בהצעה הזאת יש לכך רוב. אין סיבה שלא יתמוך בכך, הוא הרי התחייב לממשלת ימין והתחייב לא ללכת תחת לפיד והשמאל. נפגשתי איתו מספר פעמים והצעתי לו מקום בכיר בממשלה. לצערי למרות שאני קיבלתי מנדט מהנשיא להקים ממשלת ימין, בנט מנהל במקביל אלינו משא ומתן להקמת ממשלת שמאל".

"זה אומר שרק בגלל אמביציה אישית להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים, בנט לא נותן לנו למצות את המנדט ולהקים ממשלת ימין יציבה. ראינו את זה גם אתמול בלילה כש'ימינה' הצביעו בכנסת נגד הימין ובעד השמאל. אם בנט באמת רוצה ממשלת ימין - שיודיע עוד היום שהוא תומך בבחירות ישירות ונצא מהפלונטר", הוסיף.

בהמשך אמר נתניהו, "לגבי רע״מ - לא צריך את רע״מ, צריך בחירה ישירה כדי שנקים ממשלה. זה פותר את כל השאלה הזאת. יש רק 2 אפשרויות: או ממשלת שמאל עם ניגודים פנימיים, עם עלה תאנה ימני, בניגוד גמור להבטחות שבנט נתן בבחירות ובניגוד לרצון הציבור, או בחירות ישירות להקמת ממשלת ימין יציבה. בזה אנחנו יוצאים מהפלונטר ולא צריך גם פתרונות אחרים".