נתניהו: "תמיד תיתכן הפתעה ע"י ווריאנט חדש"

"סיכמתי עם ראשי פייזר ומודרנה על אספקה נוספת של 16 מיליון חיסונים לאזרחי ישראל. אנחנו נערכים למבצע חיסונים נוסף", בישר נתניהו

ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

נתניהו: "תמיד תיתכן הפתעה ע"י ווריאנט חדש"-ערוץ 7
חיסונים
צילום: ISTOCK

ראש הממשלה בנימין נתניהו מסר אחר הצהריים (שלישי) הצהרה לתקשורת בתום דיון בנושא החיסונים והיערכות להמשך המאבק בקורונה, בעקבות רכש החיסונים שנחתם בימים האחרונים.

"אני מגיע לכאן מדיון עם שר הבריאות ואנשי מערכת הבריאות, לאחר שסיכמתי עם ראשי פייזר ומודרנה על אספקה נוספת של 16 מיליון חיסונים נוספים לאזרחי ישראל. אנחנו נערכים למבצע חיסונים נוסף בעוד כשישה חודשים, אז תכינו את הכתפיים וגם את הילדים משום שלהערכתנו עד אז יהיו חיסונים מאושרים לילדים", אמר נתניהו.

לדבהריו, "כל זה אינו מובן מאליו, אני חייב להגיד שלא ראיתי הפקרות כזאת בנושא כל כך חשוב שנוגע לבריאות ולחיי אזרחי ישראל. הייתי צריך להילחם יחד עם שר הבריאות ואנשי צוותו, ממש להילחם. לתת את המילה האישית שלי לראשי החברות, פייזר ומודרנה. לפני יותר משישה שבועות, במהלך הבחירות אמרתי להם שאנחנו רוצים לרכוש חיסונים נוספים, כי הרי החיסון פג תוקפו בשלב כלשהו, אנחנו נצטרך חיסונים נוספים אחרת הכל חוזר - הקורונה, הסגרים וכל מה שקשור בזה. אנחנו מוכנים להתחייב על מספר גדול של חיסונים ורכש, והם הסכימו. הם ביקשו לקבל מאיתנו התחייבות תקציבית ברורה משום שבלי זה הם לא יכולים לשמור לנו על התור".

"באתי לקדם את ההתחייבות הזו ונתקלנו במכשול פוליטי, כל מיני פלישות ומינויים פוליטיים בנושא זה. אמרתי שנעבור את הבחירות ונשיג את האישורים הללו. נגמרו הבחירות ואני שוב נתקל באותם מכשולים - לא נותנים לנו להביא את האישורים שאנחנו צריכים בממשלה על מנת לרכוש החיסונים הללו", ציין ראש הממשלה.

"היתה כאן השתקה מלאה בתקשורת לסקנדל הזה, ובסוף לאחר התייעצויות, חשבנו על הבעיה והלכנו חזרה שוב לעוד ועוד שיחות עם ראשי החברות, וביקשנו מהם לקנות פחות, משום שיש לנו יכולת לשלם על פחות", טוען נתניהו, "אני חייב קודם כל להודות להם על הבנתם והסכמתם משום שהדבר הזה מבטיח שיהיו לנו חיסונים ולא נחזור אחורה. אני רוצה להודות גם לצוותו של שר הבריאות, למנכ״ל משרד הבריאות פרופ' חזי לוי, לד"ר לוקסנבורג, לראש המל"ל מאיר בן שבת ואחרים. יחד עשינו מאמץ גדול והבאנו חיסונים למדינת ישראל".

"היינו ראשונים בעולם לצאת מהקורונה, ואנחנו בטח בין הראשונים בעולם למנוע את הקורונה הבאה. זה הישג חשוב מאוד למדינת ישראל. במקביל שמרנו על התור, לא איבדנו אותו וזה דבר מאוד חשוב. במקביל אנחנו מכינים הצעה למפעל חיסונים שנקים במדינת ישראל, ייתכן מאוד שבשיתוף מדינות אחרות שמעוניינות בזה. אני חושב שיש כאן הישג ובשורה חשובה מאוד למדינת ישראל. אנחנו שוב מקדימים את העולם", הוסיף.

עוד אמר נתניהו, "תמיד יכולה להיות הפתעה על ידי ווריאנט חדש, ההודי או אחר. היציאה מהקורונה עד היום וההימנעות שלנו מהקורונה בהמשך היא מובטחת כל עוד אין הפתעה כזאת. אחת הדרכים למנוע את ההפתעות האלה היא לחזור ולהדק את המעטפת החיצונית שלנו. על זה קיימנו היום דיון די ממושך, על האפשרויות השונות שדיבר עליהן שר הבריאות שאנחנו דנים בהן ביחס גם ליחסי החוץ שלנו עם כמה וכמה מדינות. הגישה שלי ושל מערכת הבריאות היא שצריך להדק, כי אנחנו נמצאים במציאות שהיא עדיין לא ברורה לחלוטין".

"מיגרנו את המגפה הראשונה ואנחנו נערכים למנוע חזרה של המגפה השניה. כאן נדרשת קצת יותר זהירות ממה שאנחנו נוטים לחשוב. יש כאן הצלחה גדולה מאוד - ישראל שוב מקדימה את העולם וישראל שוב מובילה את העולם במאבק בקורונה", חתם.