שחקני אילת חוגגים ניצחון היסטורי
שחקני אילת חוגגים ניצחון היסטוריצילום: רז גליל, מנהלת הליגה

כמו בהבדלים הגיאוגרפיים ביניהן, הפועל אילת ועירוני נהריה נמצאות בשתי קצוות טבלת ליגת העל בכדורסל. ועדיין, אין שום תירוץ וסיבה לתוצאה החד-צדדית שהראה לוח התוצאות בסיום המשחק הערב (שלישי) ביניהן במסגרת המחזור ה-23.

אילת הגיעה למשחק הביתי הערב אחרי הפסד חוץ מרגיז להפועל חולון והתפוצצה על הקבוצה הצפונית של ליגת העל בכדורסל במשחק הכי חד-צדדי שנראה אי פעם בליגה הבכירה.

למעשה, אילת שניצחה בשישה משבעת משחקי הליגה האחרונים מול נהריה, סיפקה משחק שובר שיאים, כשרשמה את ההפרש השני הכי גבוה בתולדות ליגת ווינר סל לרבע בודד בעשר הדקות הראשונות עם 8:40, השוותה את שיא המועדון לנקודות ברבע אחד ורשמה את הניצחון השני הכי גדול שלה אי פעם בליגה הבכירה עם 60:123 על נועלת הטבלה מנהריה.

נראה כי נהריה השלימה עם מצבה המקצועי הקשה ועם ירידת הליגה אליה היא מתקרבת בצעדי ענק, כשעד הערב היא נוצחה בחמשת משחקיה האחרונים בהפרש מצטבר של 99 נקודות, הערב ההפרש המצטבר כמעט והוכפל.

המארחים מהדרום פתחו כאמור את המשחק בסערה ועם אחוזים מדהימים מעבר לקשת ולא פחות מ-18 אסיסטים בלי איבוד כדור, פירקו את היריבה שממול עוד לפני שהספיקה להתרגל למזג האוויר הלוהט ששרר בחוץ.

עד כמה הסיפור היה גמור כבר ברבע הראשון? רזיאל חיון ועידו הראל הצעירים קיבלו דקות רבות באילת ו-650 האוהדים המקומיים לא ידעו את נפשם מרוב שמחה. אילת מתקרבת עוד קצת אל המקום הראשון בטבלת ליגת העל בכדורסל.