הבקשה של נתניהו מסמוטריץ'

ראש הממשלה נתניהו הקדיש את הפגישה שקיים היום עם סמוטריץ' לניסיון לשכנעו לתמוך ביוזמת הבחירה הישירה לראשות הממשלה

ערוץ 7 , ח' באייר תשפ"א

הבקשה של נתניהו מסמוטריץ'-ערוץ 7
בצלאל סמוטריץ'
צילום: Olivier FItoussi/Flash90

ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש היום (שלישי) עם יו"ר מפלגת "הציונות הדתית" בצלאל סמוטריץ' במשך כשעה וניסה לשכנעו לתמוך במהלך של הבחירה הישירה או לפחות שלא לפגוע בשיתוף פעולה עם רע"ם בנושא הזה.

על פי הדיווחים, בניגוד לפגישות קודמות בין השניים, נתניהו זנח בפגישה היום את הניסיון לשכנע את סמוטריץ' להסכים להקמת ממשלה שתישען על הימנעות מפלגת רע"ם בהצבעה על כינונה.

בהמשך היום תקף נתניהו את יו"ר ימינה נפתלי בנט, ודרש ממנו להודיע פומבית כי הוא ומפלגתו יתמכו ביוזמת הבחירה הישירה.

"לא צריך לפזר את הכנסת ולא צריך בחירות חמישיות, צריך משאל עם מהיר ולתת לעם להחליט מי יהיה ראש הממשלה. אני אקבל כל תוצאה ואני מקווה שכך ינהגו גם אחרים", אמר נתניהו.

לדבריו, "אפשר לעשות את זה מייד - זה תלוי רק באדם אחד, נפתלי בנט. אם בנט יתמוך בהצעה הזאת יש לכך רוב. אין סיבה שלא יתמוך בכך, הוא הרי התחייב לממשלת ימין והתחייב לא ללכת תחת לפיד והשמאל. נפגשתי איתו מספר פעמים והצעתי לו מקום בכיר בממשלה. לצערי למרות שאני קיבלתי מנדט מהנשיא להקים ממשלת ימין, בנט מנהל במקביל אלינו משא ומתן להקמת ממשלת שמאל".

"זה אומר שרק בגלל אמביציה אישית להיות ראש ממשלה עם 7 מנדטים, בנט לא נותן לנו למצות את המנדט ולהקים ממשלת ימין יציבה. ראינו את זה גם אתמול בלילה כש'ימינה' הצביעו בכנסת נגד הימין ובעד השמאל. אם בנט באמת רוצה ממשלת ימין - שיודיע עוד היום שהוא תומך בבחירות ישירות ונצא מהפלונטר", הוסיף.