רשמית: פורשת ראשונה מהליגה החדשה

אחרי שלל דיווחים, הודיעה מוליכת טבלת ליגת העל האנגלית, מנצ'סטר סיטי באופן רשמי על פרישתה מהליגה הסגורה שהוקמה וזכתה למחמאות

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' באייר תשפ"א

רשמית: פורשת ראשונה מהליגה החדשה-ערוץ 7
כדורגל
צילום: istock

הסנונית הראשונה. פחות מיומיים מאז הודיעו על הקמת מפעל ה"סופר-ליג" החדש, מפעל הכדורגל שיהווה תחליף לליגת האלופות היוקרתית ויהווה מפעל סגור לקבוצות כדורגל עשירות בלבד, הודיעה אחת מ-12 הקבוצות המייסדות, מנצ'סטר סיטי על פרישתה מהמפעל החדש והלא ספורטיבי.

פרישתה של מוליכת טבלת ליגת העל האנגלית בכדורגל מגיעה לאחר שלל דיווחים בממלכה על קריסת המפעל החדש שהוקם זה עתה בקול תרועה רמה וגרם לסערה גדולה וגל מחאות חוצה עולם.

באנגליה עלו דיווחים רבים כי לא פחות מ-9 קבוצות הודיעו על פרישה, אך לאחר פגישת החירום של מועדוני הסופר ליג שהסתיימה לפני זמן קצר, רק מוליכת הטבלה האנגלית היא שהודיעה על פרישה באופן רשמי וסופי, כשצ'לסי, ברצלונה ואתלטיקו מדריד הבהירו כי בינתיים הן נשארות.

נשיא הסופר-ליג וריאל מדריד, פלורנטינו פרס טען בתוקף כי אף אחת לא יכולה לפרוש מהמפעל החדש, כשצוטט באומרו: "12 מועדוני הסופר ליג כבר חתמו על חוזים. אף אחד לא יכול לעזוב או לסגת".

נשיא אופ"א אלכסנדר צ'פרין ברך את מנצ'סטר סיטי על הפרישה המהירה מהסופר ליג ואמר: "אני שמח לקבל בחזרה את מנצ'סטר סיטי למשפחת הכדורגל האירופי. הם קיבלו את ההחלטה הנכונה והחכמה ביותר. סיטי היא נכס אמיתי למשחק, ואני מאושר לעבוד איתם לקראת עתיד טוב יותר".

בתוך כך, שחקני ליברפול, אלופת אירופה עד לא מזמן, הודיעו כי הם מחויבים למועדון ולאוהדים ולא מעוניינים במעבר לסופר ליג. בנוסף אליהם גם אחד הספונסרים של ליברפול הודיע כי בשל המעבר לליגה החדשה הוא נאלץ לבטל את הסכם החסות עם המועדון.

"אנחנו לא יכולים לתמוך במעבר לסופר ליג. הערכים שלנו והחזות של כל מה שאנחנו מייצגים מוטלים על הכף, ולכן אנחנו מבטלים את השותפות בינינו. הכדורגל שייך לאוהדים ומאחד את כולנו, ואמור להיטיב עם כולם", כתבו בהודעתם חברת TRIBUS.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il