7 קבוצות פרשו - מפעל הסופר-ליג הושהה

אחרי מנצ'סטר סיטי, מוליכת טבלת ליגת העל האנגלית שהודיעה ראשונה על פרישה מהמפעל החדש שהוקם לפני שלושה ימים, פרשו עוד 6 קבוצות

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' באייר תשפ"א

7 קבוצות פרשו - מפעל הסופר-ליג הושהה-ערוץ 7
סמל ליגת האלופות
צילום: רויטרס

כבר נגמר. קצת פחות משלושה ימים מאז הודיעו על הקמתה, הבוקר (רביעי) הודיעו ראשי הסופר ליג, ליגת הכדורגל לקבוצות עשירות בלבד, כי הפרוייקט לא ייצא לפועל.

לאחר לילה סוער בו הודיעו לא פחות מ-7 קבוצות מתוך 12 הקבוצות המייסדות של המפעל, על פרישה מהליגה שעוד לא החלה וכשנותרו 5 קבוצות בלבד במפעל הלא ספורטיבי החדש, לראשי הסופר ליג לא נותרה ברירה ואלא נאלצו להודיע בתחילה על השהיית הפרוייקט.

מי שהודיעו בבוקר על פרישה אלו למעשה כל 6 הקבוצות האנגליות וכן אינטר האיטלקית.

בהמשך הודיעו גם 3 הקבוצות האיטלקיות וכן אתלטיקו מדריד על פרישתן מהמפעל, כשלמעשה היחידות שלא חזרו בהן מהרעיון אלו שתי קבוצות הפאר הספרדיות ואולי האהודות ביותר בעולם - ברצלונה וריאל מדריד.

נשיא ריאל מדריד ומי שעמד מאחורי הקמת הליגה החדשה, פלורנטינו פרס, לא אמר נואש ולא הרים ידיים בכל הקשור להקמת מפעל עצמאית כשבהודעה הרשמית מטעם הסופר-ליג בראשו הוא עומד נכתב כי "הצענו להקים ליגה עצמאית כי השיטה הנוכחית לא עובדת. אנחנו מציעים דרך חדשה שתאפשר לכלל הענף להתייצב מבחינה כלכלית. למרות ההודעות של הקבוצות האנגליות על עזיבה, אנחנו משוכנעים שהצעד נעשה כדי להימנע מתביעות משפטיות".

"למרות זאת, לאור הנסיבות החדשות, אנחנו מודיעים על השהיית הליגה למען חשיבה מחודשת כיצד לעצב מחדש את הפרוייקט. אנחנו עדיין מחוייבים להציע לאוהדים את החוויה הטובה ביותר תוך סולידריות עם כל עולם הכדורגל", נכתב בצורה לקונית בהודעת הסופר-ליג.

קבוצת הפאר האנגלית, צ'לסי, שהייתה הראשונה שהעזה לחשוב על פרישה אם כי לא פרשה ראשונה מהמפעל החדש, כתבה לאוהדיה הרבים כי "חשבנו על הדברים מחדש והחלטנו שלהמשיך בסופר ליג לא טוב לאינטרסים של המועדון, של האוהדים שלנו ושל כלל קהילת הכדורגל", כאשר בהמשך הצטרפו בדברים דומים כל יתר הקבוצות שפרשו כשהמכנה המשותף לכולם היה המסר כי לא היו ערוכים לגל הביקורות והמחאה של האוהדים הרבים של קבוצתם בעולם כולו.

קצת פחות משלושה ימים מאז הוקמה וגרמה לרעידת אדמה בכדורגל העולמי ובעולם כולו, הליגה הלא ספורטיבית נוחלת כישלון חרוץ והסדר בכדורגל העולמי שב על כנו לפחות בינתיים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il