איך תיזכר מפלגת תקווה חדשה?

לא רע"ם אשם. אנו יודעים מה הם. ולא השמאל האמיתי הרגיל ולא השמאל שקם בשנים האחרונות וקורה לעצמו מרכז.

רחל סילבצקי , ט' באייר תשפ"א

איך תיזכר מפלגת תקווה חדשה?-ערוץ 7
רחל סילבצקי
צילום: חזקי ברוך

נכתוב את הדברים בלי פלפולים פוליטיים והעלאת התחברויות משונות והויכוח על תמיכת אנטי- ציונים מבחוץ שיישכחו כולם, אלא כפי שההיסטוריה תתאר אותם.

אם גדעון סער לא ירד מהעץ, בעוד מספר עשורים יהיה משפט לקוני בספרי הלימוד: אי הצטרפות של מפלגת תקווה חדשה לממשלת ימין הביאה להקמת ממשלת שמאל (או ימין הנשענת על רע"ם).

עד אז, הצבת תנאי לגבי התפטרותו של נתניהו על ידי מפלגה של 6 מנדטים תתקבל כמגוכחת אם בכלל תצויין, כסטירת לחי לבוחר ובנוסף כתעודת עניות לדורשים זאת. (גלוי נאות: לא הצבעתי ליכוד ואני לא משתכנעת להצביע למי שביבי חפץ בייקרו).

כך יזכרו גדעון סער וזאב אלקין, וכך גם עלול להיות ח"ו. לא בגלל ערכים, אידיאלים, אפילו לא השנאה הילדותית המלובה על ידי מי ששונאים את סער ואלקין יותר מכולם ועושים בהם שימוש זמני.

בא לי להגיד: hey guys, מדובר במדינה שלי לא בגן ילדים או במריבה בבית ספר יסודי כשהחברים עודדו אותך לעשות את העבודה בשבילם. (והאם שיקרתם כשאמרתם לנו כל השנים שאתם ימין?).

זה בטח לא ייזכר כהגשמת תקווה חדשה או הקמת ממשלת שינוי כי מילים אלו הן פרווה מדי למה שעלול לקרות באשמת שני האגואיסטים האלו. זה ייקרא בגידה והכשרת השרץ במקרה הטוב. וברור ש Sore loser סער לא ימריא הלאה. הוא ייעלם. אם יש בחירות עכשיו הוא ייעלם כבר עכשיו.

לא רע"ם אשם. אנו יודעים מה הם. ולא השמאל האמיתי הרגיל ולא השמאל שקם בשנים האחרונות וקורה לעצמו מרכז. אנו שומעים כל הזמן את דעותיהם על כל הנושאים הקריטיים העומדים בפני המדינה היהודית והציונית אז אנו יודעים מה הם.

האמת, חשבנו שידענו מי הוא נפתלי בנט ומה היא ימינה. סביר להניח שבנט איבד אימון רב בעיני הציבור שלו האידיאליסטי הודות להתנהגותו המפתיעה.

נראה לי שהפרטנרים שלו במפלגה הנקראת "ימינה" מנסים למנוע בחירות כעת בהן הוא עלול להיות לגמרי בלי קולות ציונים דתיים. חבל שאצה לו הדרך לראשות הממשלה בבחירות אלו. הוא הראה אחריות לאומית בסוף אבל כבר אינו הפקטור או לשון המאזנים בהקמת או אי הקמת ממשלת שמאל. רק סער יכול לעשות את מה שרוב גדול במדינה שלנו מחכה לראות.

טוב יעשה בנט אם ינסה כעת בקול חזק וללא הפסקה לשכנע את גדעון סער לקחת נשימה עמוקה (אפילו להחזיק את האף) ולהתחבר לממשלת ימין בראשות נתניהו כשהוא מצהיר שצורך השעה מניע אותו. זה הצ'אנס היחיד של שניהם להמשיך להתקיים, ובבוא היום לאחד מהם להפוך למנהיג של מדינת ישראל..