אילוסטרציה
אילוסטרציה צילום: ISTOCK

מוריה (שם בדוי) שנסעה אתמול (שלישי) באוטובוס קו 433 בין מירושלים לכיוון ראשון לציון, הוטרדה במהלך הנסיעה על ידי אחד מיושבי האוטובוס וסיפרה כי הנהג סירב לעצור ולדווח למשטרה.

"הוטרדתי אתמול באוטובוס, והנהג סירב לעצור ולקרוא למשטרה. בסוף אני התקשרתי, אבל התוקף יורד מהאוטובוס תחנה או שתיים לפני שהניידת הגיעה", כתבה מוריה בקבוצת הפייסבוק של תושבי שכונת רחביה בירושלים.

לדבריה, השוטרים היו מקצועיים ואדיבים, ודאגו לתחקר את הנהג ואף לנזוף בו. "שמעתי קצת, והוא אמר שלא שמע את הבקשה שלי. ביקשתי פעמיים, בפעם הראשונה, ואז כשאמר שלא שומע, צעקתי את זה בקול. משלא הגיב, המשכתי לשבת במושב הקדמי. אחרי דקה הנהג גער בי בקול, שאעבור למושב אחר כי אסור לשבת שם, אז אמרתי לו שאני ממשיכה לשבת פה, ומצידי שיתקשר למשטרה. בדיוק עברנו ליד תחנת משטרה כלשהי, ואז הוא החווה בידו אליה תוך כדי נסיעה, ואמר 'הנה משטרה'".

מוריה הגישה תלונה לחברת אגד אך היא חוששת שהנהג ישקר והתלונה תיגנז. ''באתי אליו במצוקה והוא פשוט התעלם. לא יודעת אם שמעו אותי באוטובוס. אף אחד לא בא לעזרתי ולא דרש שהנהג יעצור''.

היא ביקשה מהגולשים בפייסבוק לספר לה אם היו אתמול באותו אוטובוס ושמעו אותה צועקת לעבר הנהג כדי לעצור. "כשהייתי בתשאול של השוטרים, באה אלי חיילת שהייתה באוטובוס, ואמרה לי שזה קרה לה גם באותו קו, עם אותו התוקף. לא לקחתי ממנה פרטים. לא חשבתי על זה באותו הרגע לצערי".

דובר אגד, רון רטנר, מסר בתגובה: "תודה שהבאתם את העניין לידיעתנו. חברת אגד רואה בחומרה הטרדות, מכל סוג שהן, על רכביה. אנו נפעל לאיתור הנהג לצורך תשאולו ובדיקת נסיבות האירוע לאשורן ואף נחדד נהלים במידת הצורך, בכדי שהטיפול במקרים שכאלה יהיה המדויק והרגיש ביותר".