"נתניהו הבין שאין נקודת פריצה אצלנו"

יו"ר סיעת הציונות הדתית נגד מנסור עבאס: "הוא תומך במחבלים ומתכוון להשיג באמצעים שלטוניים את מה שלא הצליחו להשיג באמצעים מלחמתיים".

103FM , ט' באייר תשפ"א

"נתניהו הבין שאין נקודת פריצה אצלנו"-ערוץ 7
אורית סטרוק
צילום: Miriam Alster/FLASH90

חברת הכנסת אורית סטרוק, יו"ר סיעת הציונות הדתית, התייחסה לאלימות המילולית כלפי רעייתו של חבר הכנסת זאב אלקין, במסגרת הפגנה של תומכי הליכוד מול ביתו של אלקין בירושלים.

"כואב לי מה שעושים לה בהיבט האישי, וגם הציבורי. לא תיארתי לעצמי שזה ידרדר לתהומות כאלו. תפקידנו כמנהיגים להוביל שינוי שיפסיק את שיח השנאה", אמרה סטרוק.

בהמשך הביעה את דעתה לתסבוכת הפוליטית בהרכבת הקואליציה: "רע"מ תומכת במחבלים ועבאס הבהיר בערבית שהוא מתכוון להשיג באמצעים שלטוניים את מה שאויבי ישראל לא הצליחו להשיג באמצעים מלחמתיים".

סטרוק הדגיש: "אסור לתת את השאלטר של המדינה בידי מי שמתכוון להשתמש בו לטובת הגרועים באויבינו".

יו"ר ועדת הכספים חבר הכנסת משה גפני אמר הבוקר (רביעי) כי מפלגת יהדות התורה נאמנה לגוש נתניהו ואם יהיה צורך גם תשב איתו באופוזיציה.

בראיון לרדיו קול ברמה הודה גפני: "יש אפשרות ריאלית שאנחנו בדרך לאופוזיציה, כבר היינו שם בעבר ואנחנו לא נהסס להיות שם אם נצטרך".

גפני לא מתרגש מהביקורת על פגישתו עם יאיר לפיד אתמול, "אני מדבר עם לפיד כי שלחו אותי לכנסת לעשות את עבודתי ולא ל'בית המוסר'. גם עם טיבי אני מדבר. לא מקבל תכתיבים מאף אחד".

ח"כ גפני סרב להתחייב שיצביע נגד ממשלת בנט-לפיד אם תקום כזו ואמר: "נשאל את גדולי התורה".