מחרימים
מחרימים istock

ניסיתי להימנע מכתיבת המכתב הזה כי אני גרה בישוב ממש קטן שכולם מכירים את כולם אבל אתמול הבנתי שאין לי ברירה ובין שאר הדברים שעשיתי וכתבתי אני כותבת גם לך.

אתמול הייתה הפעם השלישית שהילדים בישוב שלנו התארגנו לאספת קרשים למדורת ל'ג בעומר ו'שכחו' להזמין את הבת שלי שלומדת בכיתה ה'.

היא באה אליי עם עיניים אדומות מבכי ישר שחזרתי מהעבודה ובכתה ואמרה לי:

"תראי אמא, זו ההודעה שהחברים והחברות שלי קיבלו"

ואז ראיתי את ההודעה שהיה כתוב בו בסוף: לא להעביר הלאה. אנחנו לא רוצים שילדים סתם יגיעו למדורה שלנו!

כאשר הרמז מאוד ברור: מי שלא קיבל את ההודעה לא צריך לדעת ממנה. הילדה שלי לא טיפשה וישר הבינה את הסאבטקסט שזעק מבין השורות: אנחנו לא רוצים אותך במדורה שלנו.

הילדה שלי כל כך משתדלת להיות חברה טובה, לפנק תמיד את הילדים והילדות שמזמינים אותה לימי הולדת, לשמח אותם. מה פתאום שלא תוזמן למדורה הזו?

כל כך כאב לי עליה עד שלא יכולתי להתאפק וגם אני בכיתי איתה ביחד. במקום לשדר לה עוצמה ותעצומות, פשוט בכיתי איתה. זה כל כך כאב לי. למה הם עושים לה את זה? במי היא פגעה שזה מגיע לה?

אחרי שהיא ראתה שאני בוכה איתה ביחד היא נכנסה לחדר שלה ולא הפסיקה לבכות מעל שלוש שעות רצוף! בעלי ואני פחדנו שהיא תתייבש לנו...הכנסנו לה לחדר שתייה ומים..היא נרדמה בלי להתקלח ולהחליף בגדים. הכול מוטט אותה.

בשתיים עשרה בלילה אני מקבלת ווטסאפ מחברה טובה שלי, אמא של אחת מהבנות שנמצאות בכיתה שלי ושהבת שלי אסרה עלי במפורש ללכת ולשאול אותה מה נסגר:

"תגידי, הבת שלך נמצאת באספת הקרשים למדורה?".

כתבתי לה שהיה לנו היום על זה חתיכת סרט ושהתברר לנו שהיא לא מוזמנת לאספת הקרשים וכנראה גם לא למדורה ושהיא לקחה את זה ממש קשה.

ואז היא התקשרה אליי ואמרה לי: "את יודעת למה אני מתקשרת אלייך? כי שאלתי את הבת שלי אם היא מכירה עוד בנות או בנים שלא נמצאים במדורה ואם כן אז זה חמור מאוד! ושאני רוצה לברר ולדעת מי הילדים שקובעים מי יהיה ומי לא".

ואז היא אמרה שהיא הגיעה דרך הבת שלה לילדה שקובעת מי כן ומי לא והיא התקשרה לאמא שלה והיא אמרה לה שיש ילדות שממש נפגעו מההחלטות שלה ושזה לא ייתכן שבסך הכול דבר טוב וכיפי שעושים בישוב יגרום לכך כך הרבה צער ועגמת נפש.

האמא של אותה ילדה קיבלה והבטיחה שהיא תברר ואז היא התנצלה ואמרה שמחר בבוקר הילדה שלה תלך באופן אישי לבית של שתי הילדות שלא הוזמנו למדורה (מסתבר שחוץ מהבת שלנו יש עוד ילדה אחת שלא הוזמנה) ותבקש מהם סליחה.

היום בבוקר הילדה המקובלת שלא הזמינה את הילדה שלי דפקה אצלנו בדלת והיא ביקשה סליחה מהילדה שלי שכל כך הופתעה לראות אותה.

היא התנצלה ואמרה לה שהיא לא חשבה שהמהלך שלה יגרום לה כל כך הרבה צער. חבל שאני לא יכולה לשלוח לך את ההבעה על הפנים של הילדה שלי שלא הבינה מאיפה זה נוחת עליה

התקשרתי לחברה שלי ואמרתי לה שהיא לא מבינה מה הערנות והמודעות החברתית שלה עשתה לבת שלי ושאין לה מושג כמה שאני חייבת לה

ולהורים אני רוצה לשלוח מכאן מסר: בבקשה, תשאלו, תגששו, תבררו, תבדקו, תרחרחו אם הילדים שלכם לא מחרימים ילד או ילדה שהלב שלהם נקרע ואין להם איפה לעשות את המדורה. זו השאלה הכי חשובה שאתם צריכים לשאול לקראת לג בעומר:

אל תהפכו את החג הזה לאכזרי במיוחד עבור ילדים אחרים שלא עשו כלום לאף אחד ורק רצו שיהיה להם איפה לחגוג את המדורה

ממש מבקשת ממך לא לפרסם את שמי הפרטי ולא את שם המשפחה כי אני לא רוצה לעורר עניינים בישוב הקטן שלנו.

מבקשת שתביא את מספר הטלפון שלי להורים במקרים דומים שרוצים לקבל עצה

ושיהיו לכולנו מדורות שעושות נעים בלב"

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו