צמיחה בשעת משבר
צמיחה בשעת משברצילום: ISTOCK

בועידת התאגידים העירוניים בהרודס אילת התייחס ערן יעקב, מנהל רשות המיסים לסוגיית העלת המיסים.

"לא צריך להעלות מיסים. אנו בתקופה לא פשוטה וניתן לטפל בהרבה נושאים כשהמדיניות נכונה. יש לא מעט לקונות שיש לתקן והן יכולות להסב מיסים רבים ללא העלאת מיסים. לתקן לקונות שמאפשרות לגורמים פליליים לנצל את החוק. יש ארבעים רפורמות שמחכות בקנה".

רז קינסטליך, ראש עיריית ראשל"צ "מסתדרים ללא תקציב מאושר אך מפריע המון. זה נכנס לעוד שלל נושאים קפואים. מאד קשה לקדם נושאים כשהשרים מתחלפים כל כך מהר".

רחמים מלול ראש עיריית רחובות אמר בכנס "רשויות נטולות מענק לא מושפעות כל כך מאי אישור התקציב. אך למרות זאת, בנושא בינוי לכיתות חינוך-קיים מחסור ממשי באלפי כיתות".

אברהם מנלה, מנכ"ל חברה קדישא, "השילוב של חרדים בשוק התעסוקה יכול להוביל את המשק קדימה. כמי שמלווה את הנושא יש פוטנציאל אדיר לכך בכל הרמות ובכל מקום. הנושא הזה הוא מפוזר בין גורמים רבים אך הממשלה צריכה לרכז מאמצים בעניין".

איתי בן זאב, מנכ"ל הבורסה לניירות ערך "כל כלי התקשורת הפחידו את הציבור עם פרוץ הקורונה ורוב הציבור מוכר את כל אחזקותיו. מדוע לא מדברים על חינוך פיננסי לתלמידי ישראל? למה על זה אף אחד לא מדבר? הקורונה לימדה אותנו שאנשים צריכים לקבל אחריות על החיים שלהם.

הבורסה שלנו היא טובה עם תשואות טובות בניגוד לבורסות גדולות בעולם. יש למעלה מ- 600 מליארד שקל שיושבים בבנקים בריבית אפס ומחר בבוקר הוא יכול להיכנס לתמיכה בכלכלה שלנו דרך חברות שנסחרות בבורסה. אני בעד להכניס את הרשויות לשוק ההון".