דובאי אירוספייס מזמינה 15 מטוסי בואינג 737 MAX

צי מטוסי 737-8 של חברת דובאי אירוספייס מתרחב ל-37 מטוסים.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ט' באייר תשפ"א

דובאי אירוספייס מזמינה 15 מטוסי בואינג 737 MAX-ערוץ 7
737-8 MAX
צילום: בואינג

תאגיד דובאי אירוספייס (Dubai Aerospace Enterprise = DAE), אחד מתאגידי התעופה והליסיניג הגדולים בעולם, שמרכזו בדובאי שבמפרץ, רוכש 15 מטוסי בואינג 737-8 MAX.

דובאי איירוספייס הוא תאגיד גלובאלי המתמחה ברכישה של מטוסים מחברות תעופה המבקשות לגייס מזומנים והחכרה מיידית של המטוסים לאותן החברות.

לתאגיד 437 מטוסים המוחכרים לחברות בכל העולם, ששווים הכולל יותר מ-14 מיליארד דולר. הרכישה החדשה הינה ההשקעה השנייה של התאגיד במטוסי 737 MAX בשנה האחרונה.

ברבעון השלישי של שנת 2020, דובאי אירוספייס חתמה על הסכם עם אמריקן איירליינס לרכישה והעברת בעלות של 18 מטוסי 737-8. מאז ההסכם החכיר התאגיד כ-17 מטוסים לאמריקן איירליינס. בעבר חתמה חברת דובאי אירוספייס עסקה דומה לחמישה מטוסי 737-8 עם חברת התעופה הברזילאית GOL.

פירוז טארפור (Firoz Tarapore), מנכ"ל תאגיד התעופה דובאי איירוספייס DAE אמר: "אנו שמחים להעמיק את מערכת היחסים החזקה שלנו עם יצרנית המטוסים בואינג. עם השלמת העיסקה הנוכחית יהיה התאגיד דובאי איירוספייס הבעלים של 162 מטוסים מתוצרת בואינג. אנו עדים לעלייה במספר מטוסי MAX החוזרים לפעילות בשמיים. אנו בטוחים בהצלחתם של מטוסים אלו וצופים התאוששות מהירה בטיסות אוויריות פנימיות ואזוריות."

סגן נשיא בכיר תאגיד בואינג לשיווק ומכירות איסאן מוניר אמר: "DAE תאגיד דובאי איירוספייס מסייע ללקוחותיו בכל העולם לייעל את הפעילות בכל רחבי העולם. אנו גאים בכך שהתאגיד בחר במטוסי בואינג 737 MAX כמטוסים הטובים והיעילים בעולם, ואנו שמחים כי דגש מיוחד הושם לא רק על ההוצאות התפעוליות של המטוס הזה אלא גם לנתונים הסביבתיים והחברתיים".

מטוסי בואינג 737-8 הם הדגמים ממשפחת מטוסי בואינג 737 MAX, שהם המטוסים המתקדמים בעלי נתונים של חסכוניים וגמישים יותר. המטוס מסוגל לטוס למרחק אווירי ללא נחיתה של 3,550 מייל, כ-600 מייל יותר מקודמו, מה שמאפשר לחברות התעופה להציע טיסות ליעדים חדשים ארוכי טווח.

בהשוואה לקודמיו, דגם ה-737-8 מפחית באופן משמעותי פליטת 2CO, משתמש ב-16% פחות דלק ובכך מפחית עלויות תפעול.