שי ניצן
שי ניצן Photo by Flash90

פרקליט המדינה לשעבר עו"ד שי ניצן השתתף היום (רביעי) בוועידת איגוד התאגידים העירוניים של הרשויות המקומיות במלון הרודס באילת.

לדברי ניצן, "בג"ץ ומנדלבליט צדקו כשקבעו לאפשר לראש ממשלה לכהן תחת כתב אישום".

פרקליט המדינה לשעבר התייחס לחקירת אפי נוה ואמר כי החקירה היתה מוצדקת וגם הכרחית. ''הטענה שהתיק נסגר בגלל שפחדו מההקלטות זה קשקוש מקושקש".

בשיחה "אחד על אחת" עם קרן מרציאנו התייחס ניצן להקלטות שפורסמו בחודש אוקטובר האחרון, בהן נשמע היועמ"ש אביחי מנדלבליט משוחח עם אפי נוה ומכנה את ניצן "מניאק" ש"מחזיק אותי בגרון''.

"אני לא מפחד משום הקלטה", אמר ניצן היום. "אין לי מושג איזו הקלטות יש לאפי נוה, שיפרסם מה שירצה, אין לי שום פחד משום הקלטה. גם לגבי הטענה שכאילו מנדלבליט פוחד ממני, זו טענה כל כך מקושקשת שהעובדות הכי פשוטות מראות שמדובר בטענת סרק".

"לקחו שיחה וטענה שהייתה לו נגדי בעניין ספציפי, למה אני לא משנה את העילה שבה נסגר תיק נגדו על ידי היועמ"ש הקודם. בסופו של דבר הודעתי לו שאני לא משנה את העילה ושנה שנתיים לאחר מכן נפתחה החקירה נגד נתניהו. אז אין פה היגיון. את מה שהוא ביקש אמרתי לו שאני לא אעשה 3 שנים לפני שהוחלט בכלל להגיש כתב אישום".

"העובדות הכי פשוטות מראות שזו טענת סרק. אבל כשרוצים לערער את אמון הציבור בפרקליטות ובשי ניצן אז לוקחים קלטת משנת 2016 ומציגים אותה כאילו היא משנת 2019, מערבבים".

על הטענה שמנדלבליט חושש ממנו אמר ניצן: "כל מי שטיפה מכיר את מנדלבליט ואותי יודע שזו טענה כל כך מקושקשת. אם מנדלבליט פחד ממני, למה הוא לא קיבל את ההמלצה שלי להגיש על שוחד בתיק 1000 ו-2000, ולא קיבל את המלצתי להגיש כתב אישום נגד שרה נתניהו בתיק 4,000, זה לבד מראה שזו טענת סרק".

יו"ר הועדה המסדרת ח"כ מיקי זוהר (הליכוד) השתתף גם הוא בוועידת התאגידים העירוניים בפאנל עם בכירי הפרקליטות. "אחת המשימות שלנו זו עבודה משותפת להשיב את האמון במערכת המשפט, זו אבן יסוד בדמוקרטיה. אני חושב שאתם חוטאים בכל פעם שמדובר באדם מפורסם ח"כ, שר, ראש עיר או זמר, כשהתקשורת מתערבת בהליך הפלילי בגלל שזה אדם מוכר - שם הנפילות שלכם. כשיש לחץ תקשורתי חזק על המערכת אתם נשברים ולא הולכים לפי הנתונים''.

לדברי זוהר, "כתבי האישום נגד ראש הממשלה בתיק 4000 ובתיקים נוספים הוגשו רק בגלל הלחץ התקשורתי. אני חושב הלכה למעשה כשאתה שי (שי ניצן, פרקליט המדינה לשעבר) שיכנעת את מנדלבליט להגיש את כתב האישום, הופעלו עליו לחצים לא סבירים.

"אם הייתם מגלים אחריות ומנהיגות מצב הפרקליטות היה פחות גרוע. תעשו את העבודה בצורה מקצועית ושקטה ואם תפנימו שאתם בהליך שהוא רגיש ציבורית - תפעלו ותשקלו בחוכמה כל דבר, תוכלו להשיב את אמון הציבור במערכת", הוסיף ח''כ זוהר.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו