בשיטת האפליקציה תוכלו להדיח את רה"מ תוך כדי הדחת הכלים. אילוסטרציה
בשיטת האפליקציה תוכלו להדיח את רה"מ תוך כדי הדחת הכלים. אילוסטרציה צילום: ערוץ 7

כל העולם רוחש מוטציות, ורק אצלנו עולם כמנהגו נוהג. כל העולם מפתח תסמינים חדשים, ופה כל הזמן אותו הדבר: ביבי מפצל, אנחנו נאחד. בנט עוזב את הבית, בנט חוזר אל הבית, בנט שוב עוזב את הבית. סמוטריץ' זורק את בן־גביר, סמוטריץ' הולך עם בן־גביר. לפיד וגנץ מתאחדים, לפיד וגנץ נפרדים. ליברמן מסית, ליברמן ממשיך להסית. מפלגות באות, מפלגות הולכות, בסוף אנחנו נשארים עם אותו וירוס ישן של כן ביבי לא ביבי, והוא לא הולך לשום מקום. כלומר הווירוס. בעצם גם ביבי.

בקיצור, הפוליטיקה הישראלית צריכה לעבור מוטציה, וכמה שיותר מהר. ועד שתהיה מוטציה, בואו נבנה אפליקציה.

זו תהיה אפליקציה שכל אזרח ישראלי מעל גיל 18 יוכל להוריד עם קוד סודי שהוא יקבל משלטונות המדינה, כלומר מאסתר חיות. כל יום, נניח בין שמונה לעשר בערב, האפליקציה תשאל אותנו מי אנחנו רוצים שיהיה ראש הממשלה. כל אחד יענה מה שהוא רוצה, ובעשר ודקה האפליקציה תפרסם מי ניצח ויהיה ראש הממשלה למשך כל היממה הקרובה. למה יממה? כי ממילא הוא לא יצליח להרכיב קואליציה, אז למה סתם לחכות ארבעה חודשים עד הבחירות הבאות.

במבט ראשון זה אולי נראה קצת מוזר, אבל אם תחשבו לעומק תראו שלשיטת האפליקציה יש המון יתרונות. ראשית, לא יהיו זיופים כי האפליקציה לעולם לא טועה. שנית, העם יחזור להיות הריבון וכל יום הוא יוכל להחליט מי ינהיג אותו, אם בג"ץ יאשר לו. שלישית, הפוליטיקאים יהיו הרבה פחות ממורמרים כי כל אחד מהם יוכל להיות מלך – כלומר ראש ממשלה – ליום אחד, וזה מאוד חשוב לאגו שלהם. רביעית, הפוליטיקאים יפסיקו להפר הבטחות, פשוט מפני שלא יהיה להם זמן לעשות את זה. ואם הם בכל זאת יפרו, נחליף אותם למחרת. חמישית, זה יוסיף המון אקשן לחיים. תארו לכם את מר ישראלי חוזר בערב עייף מהעבודה ומהפקקים, ובמקום לקטר על המצב במדינה הוא פשוט ידיח את ראש הממשלה תוך כדי הדחת הכלים. דיברת במשך היום עם ביביסט והשתכנעת? אתה לוחץ באפליקציה ביבי. צפית בטעות בערוץ 13 ואתה רוצה להרגיש נאור ושפוי? אתה לוחץ לפיד. בא לך להגשים חלום למישהו שכבר יש לו הכול חוץ מראשות ממשלה? אתה לוחץ בנט. מצא חן בעיניך המשחק ואתה רוצה שלעולם לא תהיה ממשלה יציבה? הקש ליברמן.

כן, אני יודע, אתם חושבים שאם כל יום יתחלף ראש ממשלה יהיה פה בלגן אטומי. אבל זה יהיה בדיוק להפך. תארו לכם שיום אחד ראש הממשלה ניצן הורוביץ מבטיח לנשיא ביידן שיתמוך בכל הסכם עם איראן וייסוג לגבולות תוכנית החלוקה, ולמחרת, כשביידן מתקשר בזעם כדי לשאול למה ישראל השמידה את הכור בנתנז והחילה ריבונות על רמאללה, ראש הממשלה בצלאל סמוטריץ' מצטדק ואומר שאין לו מושג על מה הנשיא הנכבד מדבר. יום אחד ראש הממשלה משה גפני מבטל את חובת הגיוס לצה"ל, ויום למחרת ראש הממשלה איימן עודה מבטל את צה"ל. יום אחד ראש הממשלה בני גנץ מבטיח למנכ"ל פייזר שישראל לפני הכול, ויום אחר כך, כשמנכ"ל פייזר מתקשר לשאול מה עם הכסף, ראש הממשלה בני גנץ מסנן אותו. זה גם יוסיף המון עניין לתחרויות הטריוויה, כי במקום לשאול "מי היה ראש הממשלה בין 1963 ל־1969?" אפשר יהיה לשאול "מי היה ראש הממשלה ביום שני לפני שבועיים?" ואף אחד חוץ מעמית סגל לא יידע את התשובה.

תכל'ס, אם מירי רגב ויואב גלנט יכולים להתחלף ביניהם בקבינט כל שבועיים, אין שום סיבה שראש הממשלה לא יתחלף כל יום. אפשר גם לקבוע שראש הממשלה לא חייב להיות חבר כנסת, וככה יוכלו להיות פה ראשי ממשלה פופולריים כמו נועה קירל, דני אבדיה, סטטיק ובן אל (ברוטציה) וציפי לבני. השמיים הם הגבול, וגם התהומות שהמדינה תידרדר אליהם. אם כי יותר נמוך מהמקום שאנחנו נמצאים בו עכשיו, לא בטוח שאפשר לרדת.

ריפוי, איחוי, דיכוי

אם נמאס לכם מהרפיסות של ממשלת נתניהו, אם גם אתם משתגעים מאובדן המשילות בנגב, ביפו ובבלפור, אתם לגמרי צודקים. הגיע הזמן לממשלה אחרת, ממשלה שתעשה פה סדר, שתחיל ריבונות, שתוביל אותנו לשגשוג כלכלי, לפריחה חברתית ולשלום בתוכנו (לא כולל אבישי בן־חיים).

אם נמאס לכם שערבים פוגעים ביהודים חפים מפשע סתם ככה, ואז השר לביטחון פנים אמיר אוחנה שולח את המשטרה לעצור אותם ודקה אחר כך בית המשפט משחרר אותם בנימוק של חוסר עניין לאינטרס הציבורי, זה סימן שהגיע הזמן לשינוי. בממשלת לפיד-בנט השרה לביטחון פנים איילת שקד תטפל במתפרעים ביד רמה, תשלח את המשטרה לעצור אותם ורק אז בית המשפט ישחרר אותם באמתלה של חוסר אינטרס לציבור הענייני. אבל ראש הממשלה בנט לא ישתוק אלא יוציא הודעה חריפה וכל שרי הממשלה יישרו איתו קו. בניגוד לנתניהו שלא עשה כלום כדי לטפל במערכת המשפט, שרת המשפטים מרב מיכאלי תדיח מיד את אחד משופטי העליון (סולברג מועמד טבעי) למען יראו וייראו; שרת הפנים אורנה ברביבאי תגיד שהיא לא תסבול התפרעויות כפי שהיו ברחוב הבעל שם טוב ביפו, ותשנה את שם הרחוב לעז א־דין אל־קסאם; גם שר החינוך מאיר כהן יכריז על אפס סובלנות לאלימות ויגדע את כל תקציבי הגרעינים התורניים בארץ; שלא לדבר על מיודענו יאיר גולן שיכנס לאלתר את ועדת חוקה חוק ומשפט ויודיע על זיהוי תהליכים והוצאת יהודי יפו אל מחוץ לחוק.

אם אתם חושבים שממשלת איחוי תהיה טובה יותר מממשלת נתניהו הרופסת, אתם לגמרי צודקים. בממשלה כזאת לא יהיו התנתקויות והסכמי אוסלו. אחד כמו יאיר לפיד, שאמר שההתנתקות היא עונש למתנחלים על רצח רבין ושהכסף של המדינה נמצא בין יצהר לאיתמר, לעולם לא ינסה להוביל מהלכים כאלה. וגם אם כן, הוא ימצא מולו את גדעון סער שלא ישתף פעולה, אלא אם תהיה סכנה שהממשלה תיפול ונתניהו יחזור לשלטון. בכל אופן, על נפתלי בנט אפשר לסמוך שהוא יחסום בגופו כל מהלך שמאלני. אומנם בזמן שהוא יחסום בגופו הם ילכו מאחורי הגב שלו, אבל תסמכו עליו שהוא לא יהיה שותף.

באמת מוזר שעוד יש אנשים שלא מבינים שנתניהו הפקיר את המדינה ומסמס את המשילות. תנו סיכוי לממשלת הריפוי, היא כבר תראה לנו איך שולטים פה כראוי.

dvirbe7@gmail.com