ח"כ אופיר סופר ממפלגת הציונות הדתית אומר בראיון באולפן ערוץ 7 כי הבחירה הישירה היא הדבר הנכון מבחינה פוליטית כדי לפתור את המשבר הנוכחי.

"אני חושב שזה מודל שעובד ברשויות מקומיות בארץ. המודל הזה גם מרחיב את הקואליציה ויוצר קואליציה יותר הומוגנית ורחבה. נראה לי שלסיטואציה הפוליטית הנוכחית זה יכול להיות פתרון טוב", מסביר סופר.

לדבריו, "סדר היום שלפיד מנסה ליצור הוא לא נכון ולא רלוונטי. אם הם מתעקשים על כך בוא נעמיד את זה לבחירה. יעמיד את עצמו לפיד ויעמיד את עצמו נתניהו. אני יודע מה תהיה התוצאה".

לדעתו, אין שום היתכנות לכך שמפלגתו תסכים להיות חלק מממשלה שתיתמך מבחוץ על ידי מפלגת רע"מ. "אני לא רואה את זה קורה. רע"מ זו תנועה שיש לה דרך. האזרחים הערביים ראויים למנהיגות אחרת. אבל המנהיגות שלהם צריכה קודם כל לקבל את מדינת ישראל כמדינה של העם היהודי, לא תתמוך או תעודד טרור".

סופר מחובר מאוד לגרעינים התורניים ובמיוחד לאלה ביפו ובלוד. לשאלה האם מורגשת הסלמה מהצד הערבי אל מול גרעינים אלה הוא עונה, "ראיתי את המקרה עם הרב מאלי. ביקרתי אותו באותו הערב ושמעתי את הדברים. אינני מבין איך בריונים כאלה יכולים לפגוע באישיות כל-כך עדינה ומיוחדת. צריך לפעול ולהוריד את האלימות בחברה הערבית".

הוא מתייחס גם למצבם של הלומי הקרב ונכי צה"ל. "אני חוזר מהמליאה והעליתי את הנושא על סדר היום. לצד הקמת הועדות האחרות אני חושב שבמקרה הזה מדובר בוועדה דחופה שתעסוק בעניין הזה. אני מוצף בפניות בימים האחרונים שלא הוצפתי מעולם. זה בעיה בסדר גודל שחייבים לטפל בה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו