נפתלי ואיילת, אל תסכנו אותנו בממשלת שמאל

ממשלה שתקום עם זנדברג, מיכאלי, גולן והורוביץ תפגע אנושות בזהותה היהודית של מדינת ישראל ובביטחונה. חבריי בימינה, אם אינכם רוצים לאבד את עולמכם הפוליטי - אל תיתנו יד להקמת ממשלה אנטי־ציונית. דעה

עמיחי אליהו , י' באייר תשפ"א

נפתלי ואיילת, אל תסכנו אותנו בממשלת שמאל-ערוץ 7
הרב עמיחי אליהו
צילום: איגוד רבני הקהילות

בימים האחרונים פונים אליי ידידים רבים ושואלים מה אנחנו רוצים בעצם מנפתלי בנט ומאיילת שקד, שלא שוללים הקמת ממשלה עם השמאל הקיצוני. מה גרוע כל כך בממשלה כזאת שמצדיק הליכה לבחירות בפעם החמישית והמשך הכאוס הפוליטי. בשביל אנשים רבים המצב הקיים כל כך בלתי נסבל, שמבחינתם כבר עדיף שתקום ממשלת שמאל, אפילו לתקופה קצרה, העיקר שמדינת ישראל תצא מהמשבר הפוליטי המתמשך. בשביל לסיים את הסאגה הקיימת הם מוכנים לוותר על ערכים רבים ולראות בממשלה אפילו את אנשי השמאל הקיצוני.

חשוב להבין קודם כול שאין לנו בעיה עם אנשי שמאל, הם חלק מעם ישראל ואנחנו מכבדים את כולם כחלק מהפסיפס הרחב של עם ישראל. אבל הפעם לא מדובר באנשי שמאל ציוני אלא בקצוות הכי רדיקליים של השמאל האנטי־ציוני. יאיר גולן, מרב מיכאלי וניצן הורוביץ הם הקולות שמייצגים היום את השמאל, לצד דמויות בעייתיות אף יותר כמו איבתיסאם מרעאנה ולהבדיל גלעד קריב, שכיהן עד לכניסתו לכנסת כיו"ר התנועה הרפורמית בישראל.

לאור זאת התשובה פשוטה: מה שממשלת שמאל תהרוס בשבועיים יהיה קשה למחנה הלאומי לתקן במשך שנים רבות. אם מרב מיכאלי תכהן כשרת החינוך (יש לה שבעה מנדטים, אז אין סיבה שזה לא יקרה), ברור לגמרי מה תהיה התוצאה. זו אותה אחת שרק לפני כמה שנים טענה כי משפחה נורמטיבית עם אבא ואמא היא דבר בעייתי ועדיף שהמדינה תגדל את הילדים. אותו דבר לגבי מזהה התהליכים יאיר גולן, שטען שחובשי הכיפות הסרוגות הם הסכנה הגדולה ביותר למדינת ישראל, שיכול בקלות להיות האדם שיישב בקבינט הביטחוני בזמן אישור כל פעולת צה"ל או מבצע חשאי של המוסד. שלא לדבר על ניצן הורוביץ, מי שתומך במדיניות האנטישמית של בית הדין בהאג ובחסות ממשלה כזו יוכל לשים את ידו על מדיניות החוץ של ישראל.

זו התמונה האמיתית של הברירות שעומדות כעת על הפרק. ממשלת מעבר וכאוס פוליטי מתמשך, שאף אחד מאיתנו איננו חפץ בו, או ממשלת שמאל קיצונית שתסכן את עתיד ישראל. ועם כל חוסר הנוחות מהמשך המצב הקיים, ברור מה האופציה הגרועה מבין השתיים.

לכן מתוך ראייה מפוכחת של המצב הקיים, אני פונה לחברינו היקרים נפתלי, איילת, מתן וניר: אנחנו לא נסלח לכם אם חלילה תביאו עלינו ממשלת שמאל קיצונית. לא שכחנו את גוש קטיף ואנחנו לא יכולים לשכוח את אוסלו ואת מרחץ הדמים שמשיחי השקר שאתם הולכים להכשיר הביאו עלינו. ממשלה עם יאיר גולן, מרב מיכאלי, תמר זנדברג וחבריהם היא ממשלה שתסכן את זהותה היהודית של המדינה.

אתם כועסים על נתניהו? גם מנחם בגין כעס על מי שנתן את הפקודה לבצע ירי על אנשיו באלטלנה. אבל הוא לא הטביע את מדינת ישראל יחד איתו בגלל כעסים אישיים מוצדקים.

אני פונה אליכם כי יש לי אמונה בכם. אני יודע שהלב שלכם יכול להיות במקום הנכון. אל תעשו את הטעות הזאת שתקבור אתכם לדיראון עולם עם אריאל שרון, אהוד אולמרט ודומיהם, שהיו פעם נסיכים ואחרי סבב קצר של פרגון תקשורתי איבדו את עולמם.

הכותב הוא יו"ר איגוד רבני הקהילות