מטוס קרב
מטוס קרב צילום: חיל האוויר

מטוסי קרב של חיל האוויר לקחו חלק בתרגיל ״איניוחוס״ שהתקיים השבוע ביוון.

התרגיל כלל עשרות מטסים בהם השתתף חיל האוויר לצד צבאות אוויר נוספים. הם תרגלו תרחישי קרבות אוויר, תקיפות אוויר-קרקע, התמודדות עם איום טיל קרקע-אוויר מתקדם ומתארי לחימה בשטח אויב.

הפריסה נועדה לחזק את שיתוף הפעולה בין הצבאות המשתתפים והמשך אימונים איכותיים מול שותפים מגוונים תוך למידה הדדית בין הצבאות. ריבוי השותפים בתרגיל מזמן אתגר ייחודי לצוותי האוויר המשפר את יכולתם להיערך לתרחישי לחימה שונים.

בתרגיל ביוון השתתפו מטוסי ״רעם״ (F15I) מטייסת 69, ״סופה״ (F16I) מטייסת 107, מטוסי ״ראם״ מטייסת 120 ומטוסי ״עיטם״ מטייסת 122.

רב סרן כ' מטייסת 68 בחיל האוויר, סיפר לערוץ 7 מדוע דווקא יוון: "הסיבה העיקרית היא הטופוגרפיה ההררית והיוונית של יוון שמאוד דומה לזירה הצפונית שאליה אנו מיועדים.

''האימון כלל טייסים צרפתים, ספרדים, אמריקנים, יוונים ואפילו טייסים של איחוד האמיריות. למרות שהנסיון המבצעי שלנו גדול יותר מהניסיון של כל המדינות - עדיין אנחנו לומדים", ציין ג'.

זו הפעם הראשונה שאתם מתאמנים עם איחוד האמירויות.

"אווירת הקשר היא חמה וידידותית. עדיין לא טסים יחד אבל שיחות איתם יש וישנו שיתוף פעולה מלא. האימון הנוכחי הוא אחד האימונים הטובים בחיי. היתה בהתחלה הרבה אי ודאות בשטח אבל אחרי שלושה ימים אתה כבר מרגיש בבית".