סנסציה ברבע גמר גביע המדינה בכדורגל

בית"ר ת"א/בת ים מהליגה השניה, הביסה את סכנין מליגת העל בחוץ בתוצאה 4:0 והעפילה לחצי גמר גביע המדינה בכדורגל

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' באייר תשפ"א

סנסציה ברבע גמר גביע המדינה בכדורגל-ערוץ 7
אוהדי סכנין (ארכיון). השפלה כואבת במיוחד
פלאש 90

יש סינדרלה. אל הפועל ת"א שהעפילה אמש אל חצי גמר גביע המדינה בכדורגל, הצטרפה הערב (רביעי) קבוצה תל אביבית נוספת אך מפתיעה במיוחד בדמותה של בית"ר ת"א/בת ים מהליגה השניה, הליגה הלאומית שהביסה את סכנין בתוצאה 4:0.

בית"ר ת"א של פעם הייתה נחשבת לאחת מהקבוצות המפוארות והראשונות של הכדורגל הישראלי.

הקבוצה שהוקמה עוד לפני קום המדינה, ב-1934 זכתה פעמיים בגביע הארץ-ישראלי ושיחקה בליגת הכדורגל הבכירה של ישראל במשך 30 עונות רצופות, עד שירדה אל הליגות הנמוכות ונעלמה.

בשנת 2000 התאחדה בית"ר עם שמשון תל אביב אך האיחוד החזיק מעמד שנה אחת בלבד ובהמשך התאחדה גם עם עירוני רמלה באיחוד שגם הוא לא החזיק יותר מדי. מאז 2019 היא מאוחדת עם מכבי עירוני בת ים וכיום היא משמשת כקבוצת הפיתוח של מכבי ת"א, אלופת ליגת העל בכדורגל בשנתיים האחרונות ומי שמתהדרת במגוון של שחקנים צעירים ומוצלחים במיוחד, הודות לשיתוף הפעולה עם בית"ר ת"א/בת ים.

בעוד שבמתכונתה הקודמת הגיעה בית"ר ת"א פעמיים לגמר גביע המדינה בכדורגל, במתכונת הנוכחית זו לא זכתה להגיע לשלבים המאוחרים של הגביע, דבר שעשתה הערב לראשונה מאז 2007 כשאז זה נגמר בהפסד להפועל ת"א בדו-קרב פנדלים.

שתי הקבוצות נפגשו בליגה הלאומית בעונה שעברה, כשבני סכנין ניצחה בשני משחקי הבית. הערב, שוב באצטדיונה הביתי של סכנין, התוצאה נגמרה אחרת לגמרי כשרק קבוצה אחת הייתה על כר הדשא -זו שנותרה בליגה השניה, בית"ר ת"א/בת ים שהביסה את סכנין ללא רחמים בתוצאה 4:0.

הבית"רים כבשו צמד שערים ב-10 דקות בתוך המחצית הראשונה והוסיפו שניים נוספים בתוך 15 דקות בזו השניה ובכך הביסו את נציגת המגזר הערבי ממפעל הגביע.

הבית"רים חוזרים למעמד חצי גמר גביע המדינה בכדורגל ביכולת שמזכירה את ימיה הגדולים אי שם לפני קום המדינה. האם זה ייגמר בתואר היסטורי?

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il