אסתי (מימין) והדר
אסתי (מימין) והדרצילום: יחצ

דברים טובים באים בזוגות אך לאסתי אשור, אם ל-4 בת 32 מבני ברק, הכפילות הזו הרסה את החיים.

הכל החל כאשר אסתי החלה לראות את העולם כפול. כל בדיקות העיניים שנעשו לה על-ידי רופאי עיניים ואופטומטריסטים לא הועילו. חיי היום יום של אסתי היו לסיוט מתמשך. כל פעילות הכי פשוטה בעבודתה או בטיפול היום יומי בילדיה היו קשים מנשוא.

רגע לפני שהתייאשה היא נחשפה לקהילה החדשה "לא רואים בעיניים" שהוקמה בפייסבוק כדי לתת טיפים לראייה טובה, לעדכן בחידושים בתחום וכן להתאים פתרונות לאנשים שאינם רואים היטב.

בזכות הקבוצה, נחשפה אסתי להדר מילר, אופטומטריסטית בכירה, בעלת אופטיקנט ברמלה שהסבירה לה כי הבעיה שלה בעיניים היא ברת טיפול.

במסגרת הטיפול הותאמו לאסתי משקפיים חדשים עם 14 פריזמות שמאפשרות לה לראות כמו כל אדם רגיל. מטרתן של אותן פריזמות הן להסיט את הדמות הנראית ככה שלא ייווצרו כפילויות בראייה. לשם כך, יש צורך במיומנות מיוחדת על מנת להתאים פריזמות לאנשים ומי שכאמור מתמחים בכך הם האופטומטריסטים של רשת אופטיקנט המתמחים גם במקרים מורכבים נוספים.

בפוסט מרגש בפייסבוק סיפרה אסתי אשור כי היא קיבלה את חייה במתנה. הדר מילר סיפרה כי "רבים בציבור אינם יודעים שבעיה כמו של אסתי היא אמנם קשה אך היא ברת טיפול. יש לנו זכות אדירה לשפר את איכות החיים של המטופלים שלנו.

''אם נתקלתם בבעיה אסור לכם להמשיך ולסבול אלא חשוב שתדעו שיש טיפול וכדי להשיגו יש לפנות אל אנשי המקצוע המתמחים במתן פתרונות ראייה. בזכות קבוצת הפייסבוק שהוקמה, זכינו להציל את איכות חייה של אסתי", הוסיפה מילר.