נציג ישראלי באליפות אירופה בכדורגל

אחרי שאמש התבשר על שיבוצו לאולימפיאדת טוקיו 2022, שופט הכדורגל אוראל גרינפלד יהיה חלק מ-18 השופטים באליפות אירופה היוקרתית

נרי וייס - ערוץ 7 , ט' באייר תשפ"א

נציג ישראלי באליפות אירופה בכדורגל-ערוץ 7
שופט
צילום: ISTOCK

נציגות ישראלית באליפות אירופה בכדורגל, טורניר היורו 2020. יממה אחת בלבד לאחר שהתבשר על שיבוצו לטורניר הכדורגל העולמי באולימפיאדת טוקיו 2022, רשם הערב (רביעי) שופט הכדורגל אוראל גרינפלד ציון דרך היסטורי כששובץ גם לשפוט את משחקי היורו הקרובים, אליפות אירופה בכדורגל.

גרינפלד, ששפט העונה בליגת האלופות ובשלבי ההכרעה של הליגה האירופית, ישמש אחד מ-18 השופטים שמגיעים מ-13 מדינות שונות בטורניר הכדורגל היוקרתי, דבר שמעולם לא עשה אף שופט כדורגל ישראלי לפניו.

יחד עם גרינפלד יהיו צוותו הקבוע, עוזרי השופט רועי חסן ועידן ירקוני כשאלה יהיו בין הצוותים המצומצמים והאיכותיים שינהלו את משחקי יורו 2020, שיחל ביוני הקרוב.

אוראל גרינפלד הנרגש אמר: "הצוות שלי ואני שמחים, גאים ובעיקר מודים על הזכות הגדולה שיש לנו לייצג את מדינת ישראל, ההתאחדות לכדורגל ואיגוד השופטים. זהו יום שני רצוף של בשורות טובות, שהן תולדה לעבודה קשה וארוכת שנים. זאת היתה מטרה שהצבתי לעצמי יחד עם ראשי האיגוד לפני לא מעט שנים וההגעה אליה מראה שוב שחלומות מתגשמים במיוחד אם עובדים מאוד קשה עבורם".

אורן חסון, יו"ר ההתאחדות לכדורגל שמח על הבחירה בצוות השיפוט הישראלי כשאמר: "הכדורגל הישראלי כולו יכול להתהדר בהגעה של אוראל, רועי ועידן לצמרת השיפוט האירופית ולהחזיק לחבורה הזאת אצבעות במשחקי היורו אותם ינהלו. זה יום מלא גאווה, יום חג לאיגוד השופטים, שהוכיח כי תוכניות לטווח ארוך, הצבת רף איכות גבוה ככל האפשר, ליווי, תמיכה ואמונה בשופטים יולידו גם ניפוץ של תקרת זכוכית. ההערכה הגדולה לה זוכים השופטים והאיגוד באירופה הם דבר שיש להתגאות בו ולהבטיח כי רק יילך ויתעצם".

יריב טפר, מנכ"ל איגוד השופטים: "החל מדצמבר 2019 נכלל אוראל בדרג העילית של אופ"א הכולל את 25 השופטים המובילים באירופה. המשחקים שניהל מאז במסגרת הליגה האירופית, ליגת האלופות, ליגת האומות ומוקדמות מונדיאל 2022 זכו לציונים גבוהים במיוחד והיה ברור לנו כי שיבוץ היסטורי ליורו 2020 הוא אפשרות ריאלית. התקווה הפכה היום למציאות ואני גאה באוראל ובצוות שלו על הדרך שעשו ומשוכנע מעל לכל ספק כי יוכיחו פעם אחר פעם עד כמה הבחירה היוקרתית בהם היתה נכונה. זאת מטרה שהצבנו לעצמנו כאיגוד שופטים, להיות חלק מהמפעלים הבכירים ביותר ברמה האירופית והעולמית, והזימון לאולימפיאדה וליורו הוא חותמת על עשייה ארוכת שנים עם חזון ברור והשקעה אדירה. נשאר לנו יעד נוסף - חזרה לגביע העולם".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il