מהפכת השליחות: "ליווי אישי לכל שליח"

התכנית, בה ישתתפו אנשי מקצוע בהיבטים השונים, הושקה השבוע בכינוס מיוחד בו השתתף הגל הראשון של השלוחים שיצטרף למתווה החדש

מיכל לוי , י' באייר תשפ"א

מהפכת השליחות: "ליווי אישי לכל שליח"-ערוץ 7
שליחי חב"ד בחצר ליובאוויטש
צילום: דוברות

חב"ד יוצאת מהקורונה עם מתווה 'שלוחים' חדש: לאחר למעלה משנה של עבודה מאומצת ובהשקעה, צעירי אגודת חב"ד בישראל, הגוף העליון של שלוחי חב"ד, השיקו את המודל המהפכני לליווי אישי לכל שליח, תכנית המיועדת לכל השלוחים, ובמיוחד החדשים שבהם.

בכינוס השלוחים הישראלי שנערך לפני כשנה וחצי, בדקו בצעירי חב"ד באמצעות צוות גדול של יועצים ופסיכולוגיים ארגוניים, מה הם התהליכים והכלים שיביאו לתוצאות הטובות ביותר להעצמת השליחים, משפחתם ופעילותם.

ביום גדוש מפגשים קבוצתיים ואישיים של היועצים עם השלוחים, ולאחר שדיברו עם מאות שלוחים ושמעו מהם על הצרכים והאתגרים, ביצעו אנשי צעירי חב"ד בליווי אנשי המקצוע, פילוח נתונים מורכב, ממנו עלה הצורך בליווי אישי ומקיף לכל שליח באופן אישי.

במשך למעלה משנה עמלו נציגי צעירי חב"ד יחד עם חברה מקצועית שנשכרה במיוחד למטרה זו, ובנו תכנית מהפכנית לליווי אישי לכל שליח, תכנית ראשונה מסוגה, שמטרתה להוביל לשיפור משמעותי בהתנהלות ובהישגים של השליח ופעילותו.

התכנית, אליה חברו יחד שליח חב"ד לברזיל הרב יצחק משען וקרן מרומים באמצעות השליח הרב שמוליק רוזנשיין, מבוססת על התובנה שלכל שליח יש אתגרים ייחודיים בשליחותו, בהתאם למקום השליחות, גודלו, אופיו ואופי תושביו, ובמקביל יכולות וחוזקות הייחודיות לו, ולכן גם לכל שליח צריכה להיות תכנית עבודה מותאמת אישית עם יעדים ומטרות ברי השגה עבורו.

במפגש חשיפת התכנית שנערך השבוע השתתפו כ־80 שלוחים שנבחרו לגל הראשון של התכנית, צעירים ברובם, מכל רחבי הארץ וממגוון מקומות שליחות. המפגש נפתח בהרצאה מקצועית, מיוסדת על הוראת האדמו"ר זצוק"ל שחובה להיערך לפעילות עם תכנית עבודה סדורה ומוקפדת.

הרב נפתלי ליפסקר, העומד בראש אגף סניפי בתי חב"ד מטעם צעירי חב"ד, הציג בפני השלוחים את יסודות השיטה ואת התהליך לליווי אישי בהובלה לשינוי מעשי ומוכח. מנהל התכנית הרב דוד קורץ, הציג את תנאי ההצטרפות לתכנית.

לאחר שהחל לפני כחודשיים פיילוט ראשוני ושקט בו משתתפים 12 שלוחים, יבחרו כעת 50 שלוחים נוספים שיצטרפו לתכנית שתמשך כשנה, מתוכה חצי שנה אינטנסיבית שתדרוש כ־12 מפגשים אישיים ועוד 3 מפגשים קבוצתיים והרבה עבודת שטח.

כלל הנתונים יוכנסו לתוך מערכת ממוחשבת שפותחה במיוחד לצורך זה, כך יוכלו הנציגים המלווים לעקוב בזמן אמת אחר ההתקדמות של כל שליח ושליח ולהכווין אותו בדרך הנכונה.

"מדובר בתכנית מהפכנית ומיוחדת במינה", אומר יו"ר צעירי חב"ד הרב יוסף יצחק אהרונוב. לדבריו, "זו בשורה של ממש למאות שלוחים, צעירים ומבוגרים".

הוא ציין בנוסף כי "התכנית צפויה להעניק לשלוחים כלים ייחודיים שיעזרו להם להגביר ולהעשיר את הפעילות. בעתיד נרחיב את מטלות המחלקה לסיוע לשלוחים ותיקים ולבתי חב"ד גדולים בייעוץ ארגוני, השמת שלוחים ועוד".