ד"ר שרון אלרעי פרייס: "יש מדינות שמאד בטוח לנסוע אליהן"

ראש שירותי בריאות הציבור מדגישה שהקורונה עוד לא מאחורינו, "תסתכלו מה קורה בעולם. רוב מדינות העולם בצבע אדום"

ערוץ 7 , י' באייר תשפ"א

ד"ר שרון אלרעי פרייס: "יש מדינות שמאד בטוח לנסוע אליהן"-ערוץ 7
ד"ר שרון אלרעי
צילום: משרד הבריאות

ראש שירותי בריאות הציבור, ד"ר שרון אלרעי פרייס, התייחסה הבוקר (חמישי) בועידת התאגידים העירוניים באילת למגיפת הקורונה והדגישה, "זה לא מאחורינו".

"תסתכלו מה קורה בעולם. רוב מדינות העולם בצבע אדום. אך אנו כן במצב טוב מאד. עוד לא יודעים לגבי הווריאנט ההודי. יש לו שילוב של כמה מוטציות שיתכן שמי שהתחסן או החלים הנוגדנים שלו לא יהיו עמידים בפני הווריאנט הזה. אזהרת המסע יצאה בעקבות עליה חדה ביותר במספר החולים במדינות אלה", ציינה אלרעי פרייס.

"אנחנו יודעים לעשות ניהול סיכונים ולאפשר לאנשים לנסוע לאן שאפשר לנסוע. אנו פועלים לדירוג הסיכונים ויש מדינות שמאד בטוח לנסוע אליהן", אמרה.

ד"ר אלרעי פריייס הוסיפה, "אחד האתגרים בשנה החולפת היתה ההבנה שיש תחלואה מיובאת ונלוות- אי הקפדה על בידוד, אנשים שלא באמת נכנסים לבידוד".

בנוגע למערכת החינוך אמרה, "כשהתחלואה עולה באופן כל כך משמעותי אין ברירה ונדרשים לפעולות מסוימות. לי כרופאה מאוד קשה לראות מוות מיותר אבל היה צריך שמערכת החינוך תנהל את זה אחרת כמו להקטין קבוצות למידה. אבל משם ועד לא ללמוד כלל בכיתה יש מנעד רחב שניתן לבחור מתוכו. אפשר היה לחשוב מחוץ לקופסה בכל מיני דרכים".

על כוונת האוצר לקצץ ולהוריד תקנים אמרה ראש שירותי בריאות הציבור, "אני רק יכולה לומר שאני מקווה שלמדנו משהו מהשנה האחרונה. המגיפה חשפה את היכולות של בתי וקופות החולים אך גם חשפה כמה המערכת מורעבת".