דחה את ההצבעה. אברהם דובדבני
דחה את ההצבעה. אברהם דובדבני צילום: מערך ההסברה קק"ל

חה"כ גלעד קריב (העבודה) בירך בצהריים (חמישי) על מה שהגדיר "הצלחת המאבק ברכישת קרקעות ביו"ש על ידי קק"ל".

"החלטת יו"ר קק"ל לדחות את הישיבה לאישור מדיניות רכישת קרקעות ביו"ש היא צעד ראוי. קק"ל חייבת לפעול על בסיס הסכמה רחבה והדבר דורש וויתורים מצד כל הכוחות מסביב לשולחן", טען קריב.

לדבריו, "‎מפלגת העבודה תוסיף לפעול כדי לשמר את המדיניות הקיימת לפיה רכישת קרקעות נעשית רק בשטחים הריבוניים של מדינת ישראל".

משלום עכשיו נמסר, "‏מחנה גדול ומשמעותי בארץ ובחו"ל המתנגד לפעילות קק"ל בשטחים התעורר. לא ניתן לעסקני המתנחלים לסכן את החזון הציוני ולהפוך את קק"ל, לקרן הקיימת למתנחל".

"רכישת האדמות בשטחים כדי להרחיב התנחלויות ולקדם סיפוח דה פקטו של מיליוני פלסטינים יסיימו את האפשרות שתהיה כאן מדינה יהודית ודמוקרטית. נמשיך להיאבק יחד עם שותפינו למחנה עד שתופסק הפעילות ההרסנית הזאת", הוסיפו בתנועה.

מקק"ל נמסר לערוץ 7, כי בעקבות פניות של חברי דירקטוריון, מספר ארגונים, וחלק מלשכות קק"ל בעולם, אשר ביקשו להתעמק בנושא המדיניות ולבחון את עמדתם ביסודיות, יו״ר הארגון, אברהם דובדבני החליט להיעתר לבקשות ולדחות את ישיבת הדירקטוריון ואת ההצבעה שתוכננה להיום

מתנועת נחלה נמסר, "אנו מחזקים את הקרן הקיימת לישראל, ומברכים על ההתעוררות בנושא גאולת אדמות יהודה ושומרון. אל תגררו אחרי אירגוני שמאל קיצוני, גאולת אדמות ארץ ישראל היא מטרה העומדת בבסיס הקק"ל מאז הקמתה".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו