החיסונים ניצחו: מחלקות הקורונה התרוקנו מנשים בהריון

לאחר שעשרות נשים אושפזו בבתי החולים במצב קשה במהלך ההיריון מאתמול כבר אין נשים בהיריון במחלקות הקורונה

רפאל לוי , י' באייר תשפ"א

החיסונים ניצחו: מחלקות הקורונה התרוקנו מנשים בהריון-ערוץ 7
מחלקת קורונה
צילום: אוליבר פיטוסי, פלאש 90

האם גם הווריאנט הבריטי כבר מאחורינו? המשך נסיגת מגפת הקורונה בישראל ניכר בעיקר במספר החולים המאומתים הנמוך ובירידה העקבית במספר החולים הקשים.

כעת גם מספר הנשים בהריון שהיו בסיכון, מצביע על נסיגת הקורונה. בשיא התפשטות הנגיף הבריטי, הוא פגע קשות באוכלוסיית נשים בהריון ויולדות, מנתוני התחלואה באוכלוסייה זו עולה כי גם הן יצאו מכלל סכנה.

בבית החולים בילינסון יילדו במהלך השנה האחרונה 257 יולדות שנדבקו בקורונה, מהן שלושה שהיו במצב קריטי ומחוברות למכונת האקמו.

פרופ' ארנון ויז'ניצר מנהל בית החולים לנשים אמר: "בשלושת השבועות האחרונים לא אושפזו נשים בהריון כלל במחלקות, ויש לציין שאנו בודקים כל אישה יולדת הנכנסת לחדר הלידה כך שאם היה מישהי שהיא חיובית לקורונה בוודאות היינו יודעים זאת".

עוד הוסיף פרופ' ויז'ניצר כי "במהלך השנה טיפלנו ב-257 נשים יולדות שהיו חיוביות לקורונה כשמהן שלושה במצב קריטי ומחוברות למכונת האקמו, ברוך השם כולן החלימו ויצאו מבית החולים כשתינוק בידיהן. מהניסיון שצברנו וכך גם נראה מהנתונים שמגיעים מהעולם נשים במהלך הקורונה ולאחר קורונה ילדו בלידה מוקדמת, חלקם בהתערבות הרופאים וחלקם באופן טבעי".