תיעוד: גז מדמיע בישיבת פוניבז'

המהומות בישיבת פוניבז': בחורים קבוצת "השונאים" התיזו גז מדמיע לעבר קבוצת "המחבלים" בזמן תפילת מנחה. המשטרה מפנה את התלמידים

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י' באייר תשפ"א | עודכן: 16:02

המהומות בישיבת פוניבז' נמשכות. בחורים המשתייכים לקבוצת "השונאים" התיזו בצהריים (חמישי) גז מדמיע לעבר בחורים מקבוצת "המחבלים" בזמן תפילת מנחה בבית המדרש.

הדבר התפתח למהומה של ממש, וכעת כוחות המשטרה מפנים את כלל התלמידים מבית המדרש.

כזכור, עם פתיחת "זמן קיץ" בישיבת פוניבז' התחדשו העימותים, הנמשכים כבר שנים בין שני הפלגים הנלחמים על השליטה בישיבת הדגל של המגזר הליטאי.

אירוע בשיא של המהומות נרשם בעת שתלמידי ישיבה מפלג "המחבלים" הכו את אחד מאנשי ההנהלה המזוהה עם פלג "השונאים", הרב אריה (לייבל) כהנמן, ואחד התלמידים ירק עליו.

דקות לפני כן תלמידי הישיבה מצד "השונאים" הגיעו לפתח בית המדרש בעת שתלמידי "המחבלים" התפללו מנחה והשליכו עליהם מעדנים רבים בעוצמה רבה.

יום לפני כן התפתחה קטטה בין התלמידים במסגרתה הושלכו סטנדרים בין הקבוצות בבית המדרש תוך סכנת פציעה של ממש.

התלהטות המהומות בימים האחרונים נובעת מרצונם של תלמידי פלג "השונאים", הנאמנים לרב אליעזר כהנמן ולראש הישיבה הרב גרשון אדלשטיין, לחזור לסטטוס קוו שנהג בישיבה עד לפרוץ הקורונה.

מנגד נמצאים פלג המחבלים, נאמני הרב שמואל מרקוביץ', אשר ניצלו את תקופת הקורונה על מנת להשתלט על האזורים בישיבה שהיו עד אז בחזקתם של "השונאים"