משפחתו של משי זהב: מכתב ההתאבדות שהופץ - מזויף

משפחתו של יהודה משי זהב הגיבה על מכתב ההתאבדות שהופץ בשמו ברשתות החברתיות: "מדובר בזיוף". בשערי צדק מנסים להציל את חייו של יו"ר זק''א לשעבר. מצבו אנוש.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י' באייר תשפ"א | עודכן: 15:04

רופאי בית החולים שערי צדק בירושלים ממשיכים להיאבק על חייו של יהודה משי-זהב, יו"ר ארגון זק"א לשעבר, שניסה לשים קץ לחייו בביתו בגבעת זאב.

ברשתות החברתיות פורסם מכתב לכאורה שהשאיר משי זהב, "סליחה, את העונש כבר קיבלתי, תשתדלו לזכור את הטוב שעשיתי. תשתדלו לזכור תמיד את מה ששכחתי - 'עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים'. אהבתי תמיד ומתבייש מאוד, יהודה''.

עו"ד אפרים דמרי ובני משפחתו של משי זהב טוענים כי המכתב מזוייף. "מדובר במכתב מזויף, פייק ניוז. יש בידינו כתבי יד של משי זהב, שלא הכתב בהם ולא החתימה בהם דומה לאלו המופיעים במכתב", נמסר.

משי זהב אותר על ידי בני משפחתו ללא הכרה והם הזמינו צוותי מד"א שפינו אותו לבית החולים במצב אנוש, תוך כדי ביצוע פעולות החייאה.

משי זהב ניסה לשים קץ לחייו פחות מיממה לפני פרסום תחקיר בעניינו בתכנית "עובדה" בערוץ 12.

המכתב של משי זהב
ללא קרדיט

מנהל בית החולים שערי צדק, פרופ' עופר מרין, סיפר: "לאחר ייצוב במצבו הוא עבר בדיקות הדמיה ובשעתיים האחרונות עבר ליחידה לטיפול נמרץ. מצבו יציב. יש לו לחץ דם ודופק. הנעלם זה מידת הנזק שנגרם מהזמן שחלף עד שחזר לדופק. אני רוצה להיות מאוד זהיר ולא תת הערכות. מצבו קשה מאוד ונשקפת לו סכנת חיים ברורה. ההערכה היא שחלף זמן ונגרם לו נזק. התמונה לא תתבהר בשעות הקרובות, אולי גם לא בימים הקרובים".

משערי צדק נמסר כי "ליחידת הטראומה במרכז הרפואי שערי צדק הובא יהודה משי זהב לאחר מספר מאמצי החייאה. צוותי שערי צדק ביצעו הערכה ראשונית ומצבו מוגדר אנוש עם סימן להתייצבות מסוימת במצבו. כעת נשלח להמשך בירור".

משי זהב נחשב במשך שנים לאישיות מוערכת בציבוריות הישראלית, ואף השיא משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל לפני כ-18 שנה.

אולם, לאחר שהוחלט להעניק לו השנה את פרס ישראל למפעל חיים פורסם בעיתון "הארץ" תחקיר אשר חשף שורה של עבירות מין אשר בביצוען היה מעורב.

בעקבות פרסום התחקיר נאלץ משי זהב לוותר על פרס ישראל, ואף הודיע כי הוא משעה את עצמו מכל פעילות בארגון זק"א שבראשו עמד.

נציין כי שמועות אודות מעלליו של משי זהב היו מוכרות בעדה החרדית אליה השתייך בצעירותו, אך לא הפכו לנחלת הכלל כאשר החל בפעילותו הציבורית מחוץ לעדה החרדית.