עוזי ברוך ואורוי זאכי בערוץ כנסת ערוץ כנסת

יו"ר הנהלת מרצ אורי זכי ועורך ראשי ומנכ"ל ערוץ 7 עוזי ברוך התארחו בתוכנת 'פרלמנט הצהריים' בערוץ הכנסת והתייחסו לניסיונות להרכיב ממשלה שלפי שעה עולים בתוהו.

"השבוע ראיתי נתניהו שלא ראיתי מאז 2006 שהוא קיבל 12 מנדטים", אמר זכי. "נתניהו מובס, לא ממוקד, היסטרי. רואים שהוא איבד את השליטה. הכוח העצום שהיה לו מ-2009 זו השליטה המוחלטת שלו במערכת הפוליטית והיום בפעם הראשונה הוא לא אדון לגורלו''.

''נתניהו קוסם, הוא הצליח לגרום למרצ שתשב תחת בנט. אנחנו חוששים מאוד מבנט אבל יש כל-כך הרבה מאס בשלטון של נתניהו שרואים בזה משהו שיכול להציל את הדמוקרטיה הישראלית. ממשלה כזאת היא מבחן של בנט, האם הוא נשאר בבייס הימני הקטן או שהוא הופך את עצמו לדמות לאומית על מחנאית".

עוזי, אתה מקבל את הפרשנות הזאת?

"אני חושב שיש לנתניהו סיבה להיות בהיסטריה, אין לו ממשלה. לפי שעה הליכוד הולך לאופוזיציה. הדאגה הכי גדולה שלנו בימין זה שארגוני השמאל הופכים את בנט לגיבור לאומי. זה עוד מוקדם. אני לא רואה את נפתלי בנט מקים ממשלה עם מרצ והרשימה המשותפת. הוא לא יכול להיות שם, זה לא יחזיק מעמד. ואז מה שיקרה זה שנפתלי בנט יהיה האיש שלא יסלחו לו לעולם, זה שבגד בערכי הימין''.

''במפלגת הציונות הדתית טוענים שאם בנט יודיע לראש הממשלה שהוא הולך רק לממשלת ימין, יצליחו להביא גם את גדעון סער. מנגד אומר בנט, אין לכם ממשלה בגלל שבצלאל מצהיר שלא ילך עם עבאס. נקודת המחלוקת פה היא מה יותר גרוע- בחירות חמישיות או ממשלה עם עבאס".