למרות ניסיון ההתאבדות: ישודר הערב תחקיר "עובדה" על יהודה משי זהב

בקשת 12 החליטו לפרסם את פרק 'עובדה' על יהודה משי זהב שניסה הבוקר לשים קץ לחייו ומצבו מוגדר אנוש. רופאי שערי צדק נאבקים על חייו.

יהונתן גוטליב - ערוץ 7 , י' באייר תשפ"א

למרות ניסיון ההתאבדות: ישודר הערב תחקיר "עובדה" על יהודה משי זהב-ערוץ 7
משי זהב והמכתב
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

בערוץ קשת 12 החליטו לשדר הערב (חמישי) את תחקיר התוכנית 'עובדה' על יהודה משי זהב שניסה הבוקר לשים קץ לחייו ומצבו מוגדר אנוש.

בתוך כך, רופאי בית החולים שערי צדק בירושלים ממשיכים להיאבק על חייו של יו"ר ארגון זק"א לשעבר, שניסה לשים קץ לחייו בביתו בגבעת זאב.

ברשתות החברתיות פורסם מכתב לכאורה שהשאיר משי זהב: "סליחה, את העונש כבר קיבלתי, תשתדלו לזכור את הטוב שעשיתי. תשתדלו לזכור תמיד את מה ששכחתי - 'עין רואה ואוזן שומעת וכל מעשיך בספר נכתבים'. אהבתי תמיד ומתבייש מאוד, יהודה''.

עו"ד אפרים דמרי ובני משפחתו של משי זהב טוענים כי המכתב מזוייף. "מדובר במכתב מזויף, פייק ניוז. יש בידינו כתבי יד של משי זהב, שלא הכתב בהם ולא החתימה בהם דומה לאלו המופיעים במכתב", נמסר.

משי זהב אותר על ידי בני משפחתו ללא הכרה והם הזמינו צוותי מד"א שפינו אותו לבית החולים במצב אנוש, תוך כדי ביצוע פעולות החייאה.

מנהל בית החולים שערי צדק, פרופ' עופר מרין, סיפר: "לאחר ייצוב במצבו הוא עבר בדיקות הדמיה ובשעתיים האחרונות עבר ליחידה לטיפול נמרץ. מצבו יציב. יש לו לחץ דם ודופק. הנעלם זה מידת הנזק שנגרם מהזמן שחלף עד שחזר לדופק. אני רוצה להיות מאוד זהיר ולא תת הערכות. מצבו קשה מאוד ונשקפת לו סכנת חיים ברורה. ההערכה היא שחלף זמן ונגרם לו נזק. התמונה לא תתבהר בשעות הקרובות, אולי גם לא בימים הקרובים".

משי זהב נחשב במשך שנים לאישיות מוערכת בציבוריות הישראלית, ואף השיא משואה בטקס הדלקת המשואות בהר הרצל לפני כ-18 שנה.

אולם, לאחר שהוחלט להעניק לו השנה את פרס ישראל למפעל חיים פורסם בעיתון "הארץ" תחקיר אשר חשף שורה של עבירות מין אשר בביצוען היה מעורב.

בעקבות פרסום התחקיר נאלץ משי זהב לוותר על פרס ישראל, ואף הודיע כי הוא משעה את עצמו מכל פעילות בארגון זק"א שבראשו עמד.

נציין כי שמועות אודות מעלליו של משי זהב היו מוכרות בעדה החרדית אליה השתייך בצעירותו, אך לא הפכו לנחלת הכלל כאשר החל בפעילותו הציבורית מחוץ לעדה החרדית.