במלאת שלוש שנים לפטירתו של ראש הישיבה הראשון של ישיבת הכותל, הרב חיים ישעיהו הדרי, נערכה הערב (חמישי) בישיבה אזכרה לזכרו.

באירוע נכחו ודיברו רבני הישיבה, משפחתו, תלמידיו לאורך השנים ומוקירי דרכו. מוקדם יותר היום עלו לקברו בסנהדריה וכן נערך לימוד מיוחד בישיבה לזכרו.

ראש ישיבת הכותל הרב ברוך וידר אמר במהלך האזכרה כי "הרב הדרי זצ"ל היה איש אשכולות, רוחב שאין כדוגמתו. פגשנו דמות מופת חינוכית, מחנך בהתנהגות אצילית, בהקשבה אדירה".

בהמשך דבריו הביא הרב וידר גם דוגמא לכך. "כשהיה הרב הדרי בביה"ח בהר הצופים, רציתי לפרוט בפניו סוגיה חינוכית מורכבת שהיתה לפני. דברתי כשעה והרב הקשיב ולא אמר מילה עד שסיימתי דברי. כשסיימתי פתח הוא ואמר את דבריו. למדנו מהרב הדרי זצ"ל איך מתנהגים. למדנו מהרב – אהבת רב לתלמידיו. מחנך בדיבורו, מחנך במעשיו, מחנך בדיבור ומחנך בשתיקתו".

אזכרה לרב הדרי
אזכרה לרב הדרי צילום: נעם נתיב, ישיבת הכותל מבית איגוד ישיבות ההסדר

אחד מבוגריה הרבים של הישיבה הרב אביעד ספרוני, רב הישוב גני טל, אמר במהלך האזכרה כי ברב הדרי התקיים הפסוק "וכל אדם לא יהיה באוהל מועד". לדברי הרב ספרוני "והרי היה שם כהן? אלא שהכהן באותה עת היה כמלאך ה' צבאות. הנהגותיו של הרב היו כמלאך ה' צבאות".

"הרב הדרי היה אלוף האלופים לדעת מה לקרב ומה לרחק. ביום הגירוש התקשר הרב לאחד מתלמידיו ממגורשי גוש קטיף, וקרא לו רש"י אחד שנועד להוריק מים קרים על נפש עייפה. כך גם סיפר אדם אחר שבתוך כל האריזות פתאום טלפון עידוד ממו"ר הרב הדרי זצ"ל. למעשה, כל בוגרי הישיבה שגרו בגוש קטיף קיבלו ממנו טלפון עידוד, לכולם הוא מצא משהו להגיד, את כולם הוא חיזק", הוסיף הרב ספרוני.

חתנו של הרב הדרי, הרב מרדכי (מוטי) פייג, דיבר גם הוא ואמר כי הרב הדרי היה איש של שבת, כלשונו. "אצל הרב הדרי הייתה נטועה ההבחנה בין שבת של אדם לבין שבת של עולם", אמר הרב פייג לאחר שהביא ציטוטים נבחרים מדברים שאמר הרב הדרי במהלך השנים.

צילום: דוברות
צילום: דוברות