אבינעם בוכריס
אבינעם בוכריסצילום: בנימין קנדל

אבינועם בוכריס (29), לוחם השריון שהוכר השבוע כנכה צה"ל לאחר שלקה בניוון שרירים מסוג ALS סמוך לסיום שירותו כשהשתתף במבצע צוק איתן, הלך הלילה לעולמו בביתו כשלצידו בני משפחתו.

הלוויתו של בוכריס ז''ל תיערך בשעה 11:00 ברחבת בית הכנסת המרכזי בישוב שילה.

"אנחנו נפרדים מאבינועם בצער ובעצב רב. הוא נלחם לחיות, למרות המחלה הקשה, הוא נלחם שהמדינה תכיר בו ובמחלתו, ועצם את עיניו בפעם האחרונה כשהוא יודע שהוא ניצח בכול, כמו לוחם אמיתי", מסרו בני משפחתו.

בוכריס נפרד בימים האחרונים ממשפחתו והורדם בשל הכאבים הקשים, לאחר חמש שנות מאבק וכשהוא על ערש דווי.

בוכריס, תושב שילה בבנימין, התגייס במרץ 2012 לחטיבה 188 בחיל השריון. הוא שירת כנהג טנק והיה בריא כמעט עד לסוף שירותו. במבצע צוק איתן בקיץ 2014, נלחם שבועות ארוכים בארגוני הטרור.

במהלך המבצע זיהה בוכריס שיגור של טיל נ"ט, וברגע האחרון הסיט את הטנק ממסלולו של הטיל וכך הציל את חבריו לצוות. לאחר הפעילות ברצועה, החל בוכריס לסבול מרעידות בידיים. מצבו המשיך להידרדר וחצי שנה לאחר שחרורו מצה"ל הוא אובחן כחולה במחלת ניוון השרירים ALS חשוכת המרפא.

הוא רותק לכיסא גלגלים ואף איבד את יכולת הדיבור. רק השבוע, אחרי מאבק ממושך במשרד הביטחון, התבשרה משפחתו כי נקבע שבריאותו של יקירם אכן נפגעה בעקבות שירותו הצבאי.

ראש המועצה האזורית בנימין, ישראל גנץ, ספד: ''אבינועם בוכריס מהיישוב שילה נפטר הלילה בביתו כשלצידו בני משפחתו, לאחר ייסורים ומאבק במחלת ALS שפקדה אותו מאז שירותו הצבאי. במבצע צוק איתן אבינועם שימש כלוחם שריון. כנהג טנק הוא הציל את חבריו בתושיה מטיל שנורה לעברם. הוא קיבל אות הצטיינות על כך.

''רק השבוע, ולאחר מאבק הוא קיבל הכרה כנכה צה"ל. כולנו כואבים יחד עם משפחת בוכריס היקרה ושולחים תנחומים וחיבוק למשפחה ולכל בית היישוב שילה", הוסיף גנץ.