הפגישה של הרב זלמן מלמד ויאיר גולן

בערב יום הכיפורים הזמין הרב את ח"כ גולן לפגישה בביתו, "אתה מסרת את הנפש בצה"ל על עם ישראל וארץ ישראל''. יאיר גולן סיפר לרב: "אני אוהב את ארץ ישראל"

עדו בן פורת - ערוץ 7 , י"א באייר תשפ"א

הפגישה של הרב זלמן מלמד ויאיר גולן-ערוץ 7
ח"כ יאיר גולן והרב זלמן מלמד
צילום: הדס פרוש/פלאש 90 הלל מאיר

ראש הישיבה הגבוהה בבית אל, הרב זלמן ברוך מלמד, הגיע אמש (חמישי) למסור שיעור לילי בישיבת מרכז הרב, וסיפר להם על פגישה בינו לבין חבר הכנסת ממרצ, האלוף במיל' יאיר גולן.

''בעשרת ימי תשובה הזמנתי את יאיר גולן להיפגש איתי. שמעתם עליו? מצדיקי הדור. והוא מאוד שמח לבוא אלי'', סיפר הרב לתלמידים.

''בגלל הקורונה היה סגר אז הוא הגיע אחרי החג, אמרתי לו 'למה הזמנתי אותך לפגישה? כי קצת חרדתי מיום כיפור, אנחנו מתקרבים ליום הדין ורציתי קצת זכויות, לשתף את הזכויות שלך עם הזכויות שלי. אתה מסרת את הנפש בתקופת הצבא על עם ישראל וארץ ישראל, ועשית דברים גדולים לשמור על עם ישראל, ויש לך המון זכויות ולי יש קצת זכויות בזה שאני מלמד תורה, אז בוא נשתתף ביחד'.

"הוא אמר לי 'תדע לך שאני אוהב את ארץ ישראל מאוד, אני מכיר כל מקום בארץ אבל אני חושב שחייבים לחלק את הארץ כי אי אפשר להמשיך במצב הזה, אבל אני אוהב מאוד את ארץ ישראל'".

''השיחה נמשכת. אני אמרתי לו 'אתה מדבר כאן באופן כזה אבל בתקשורת הכל הפוך לגמרי ממה שאתה אומר', הוא אמר 'באמת זה ככה?', אמרתי לו שכן, אמר 'אני אחשוב על זה', לא ראיתי שינוי מאז''.