דונלד טראמפ
דונלד טראמפ צילום: Shealah Craighead / White house official

הנשיא לשעבר מול כוכב הכדורסל: ביום רביעי האחרון פירסם לברון ג'יימס ציוץ ובו הופיעה תמונתו של השוטר ניקולס רירדון, שירה למוות במקיה באיינט, נער שחור בן 16, כאשר מתחת לתמונתו של השוטר הופיע הכיתוב "אתה הבא.

אחריות!" כאשר הוא מתייחס להרשעתו של דרק שובין, השוטר שחנק למוות את ג'ורג פלויד והורשע לפני מספר ימים ברצח מדרגה שניה. זמן קצר מאוחר יותר מחק ג'יימס את הציוץ וטען כי גולשים אחרים השתמשו בו "בכדי להגביר את השנאה" וטען כי זו לא מטרתו.

בראיון שהעניק לאתר TMZ הסביר כוכב הכדורסל את הציות ואמר כי "זה לא קשור לקצין אחד. זה בנוגע למערכת כולה, והם תמיד משתמשים במילים שלנו על מנת ליצור יותר גזענות. אני כל כך נושא לעוד הטלת אחריות".

מי שלא אהב את הציוץ של לברון ג'יימס היה הנשיא לשעבר דונלד טראמפ, שנקלע למספר עימותים וחילופי האשמות מילוליים עם כוכב הכדורסל גם במהלך כהונתו בבית הלבן.

בהצהרה שפירסם ודווחה על ידי אתר "The Hill" כתב טראמפ כי "לברון ג'יימס צריך להתמקד בכדורסל במקום להוביל את הרס ה-NBA, שרשמה זה עתה את דירוג הטלוויזיה הנמוך ביותר, באופן משמעותי, בהיסטוריה הארוכה והמכובדת של הליגה. הדברים הגזעניים שלו מפלגים, מגעילים, מעליבים ומשפילים. הוא אולי שחקן כדורסל נהדר, אבל הוא לא עושה כלום כדי לאחד את המדינה שלנו!.