אליפות אירופה בכדורגל - עם קהל

ארגון הכדורגל האירופי, אופ"א, הודיע כי טורניר היורו הקרוב יתקיים בנוכחות קהל באצטדיונים השונים שיתקיימו על פני 11 ערים שונות באירופה

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב באייר תשפ"א

אליפות אירופה בכדורגל - עם קהל-ערוץ 7
נבחרת פורטוגל, אלופת אירופה בכדורגל
צילום: רויטרס

אליפות אירופה בכדורגל בצל נגיף הקורונה. אחרי שנרגעו מהקמת מפעל הכדורגל החדש שקרס בין רגע, באופ"א, ארגון הכדורגל האירופי, התפנו להיערך לאליפות אירופה בכדורגל שתצא לדרך בעוד קצת פחות מחודשיים.

בעוד קצת פחות מ-50 יום תצא לדרך אליפות אירופה בכדורגל, יורו 2020, היורו ה-16 במספר. בתחילה תוכנן כי היורו שיתקיים כחלק מחגיגות 60 השנה לאליפות אירופה הראשונה יתקיים על פני 12 מדינות שונות - אנגליה, איטליה, ספרד, גרמניה, הולנד, רוסיה, דנמרק, סקוטלנד, אירלנד, הונגריה, רומניה ואזרבייז'אן, אך בשל נגיף הקורונה, רשימה זו השתנתה מעט.

רגע לפני שריקת הפתיחה לאירוע היוקרתי ביותר בכדורגל האירופי שיצא לדרך ב-11 ביוני, קיבלו באופ"א החלטה היכן לקיים את המשחקים הרבים, ששם חיכו עד לרגע האחרון בכדי לבדוק היכן יהיה אפשר ומותר להכניס אוהדים לאצטדיונים, בכפוף למגבלות הקורונה.

בילבאו שאמורה הייתה לארח ארבעה משחקים, שלושה מהם של נבחרת ספרד, הודיעה כי היא לא יכולה להתחייב על כניסת קהל למשחקים שיתקיימו באצטדיונה ועל כן הוחלט להעביר את המשחקים הללו לסביליה השכנה.

גם דבלין, בירת אירלנד, נאלצה להסיר את עצמה מאירוח המשחקים היוקרתיים בכדורגל האירופי, כשהממשלה האירית סירבה לקחת את הסיכון לאור קיומו של נגיף הקורונה באוויר עדיין והמשחקים שאמורים היו להתקיים בה ישוחקו בסנט פטרסבורג הרוסית.

על פי הודעת אופ"א, בכל האיצטדיונים ובכל המשחקים יורשו להיכנס אוהדים, כאשר למעט המשחקים שיתקיימו בבודפשט בירת הונגריה, שם יאכלסו 100% מהמקומות, בכל היתר יוכלו להיכנס בין 50% ל-20% מהתפוסה המלאה של מקומות הישיבה באצטדיונים השונים.

למעשה, על פי הסדר החדש, תשע ערים תארחנה ארבעה משחקים - שלושה בבתים ועוד משחק בשמינית או ברבע גמר הטורניר, למעט שתיים: לונדון תארח לא פחות משמונה משחקים - שלושה בבתים, 2 בשמינית, 2 חצאי גמר ומשחק הגמר ב-11 ביולי, ואילו סנט פטרסבורג תארח שבעה - שישה בשלב הבתים ועוד אחד ברבע הגמר.

כזכור, העולות ליורו התחלקו ל-6 בתים כשלראשונה ישחקו באליפות היוקרתית 24 נבחרות. אחרי שיבוץ המשחקים כך זה יראה:

נבחרות איטליה, טורקיה, ווילס ושוויץ שהוגרלו בבית 1, ישחקו ברומא ובאקו.
נבחרות רוסיה, דנמרק, בלגיה ופינלנד שבבית 2 ישחקו בסנט פטרסבורג וקופנהגן.
נבחרות הולנד, אוסטריה, אוקראינה וצפון מקדוניה מבית 3 ישחקו באמסטרדם ובוקרשט.
אנגליה, סקוטלנד, קרואטיה וצ'כיה ישחקו בלונדון וגלזגו.
ספרד, פולין, שבדיה וסלובקיה ישחקו בסביליה וסנט פטרסבורג.
והנבחרות מבית 6, גרמניה, צרפת, פורטוגל והונגריה ישחקו במינכן ובודפשט.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il