עודד רביבי: להיערך להתמודד עם נזקי הסרט "המתנה"

ראש מועצת אפרת מתריע מפני הנזקים שצפוי לגרום לישראל הסרט הקצר "המתנה" המתמודד באוסקר, הגדולים יותר לדעתו מנזקי המהומות בירושלים ואפילו מהירי מעזה

חזקי ברוך - ערוץ 7 , י"ג באייר תשפ"א

עודד רביבי: להיערך להתמודד עם נזקי הסרט "המתנה"-ערוץ 7
עודד רביבי, ראש המועצה המקומית אפרת
צילום: ערוץ 7

"המהומות בירושלים, בעוטף ירושלים ואפילו ירי הטילים בעזה לא בטוח שיגרמו לנזק גדול לישראל כמו זה שעלול לגרום הסרט 'המתנה'", כך טוען ראש המועצה המקומית אפרת עודד רביבי ששימש בעבר ראש אגף קשרי חוץ של מועצת יש"ע.

רביבי מציין כי בסרט שמועמד לפרס בקטוגריית הסרט הקצר מתוארים אב וביתו שמבקשים לעבור מכפר א לעיר ב על מנת לקנות מקרר מתנה לרעייתו. אלא שבמחסום האב וביתו נתקלים בקשיים, בהתעמרות, בבוז ובשיסוי מצד החיילים. גם אם ברקע חייל אחד ערכי רובם מוצגים באור שלילי. גם לאחר שעבר ובניסיון להעביר את המקרר אל הבית שלו נתקלים האב וביתו בסיטואציה דומה.

"לא צריך הרבה כדי להבין מה סרט שכזה עושה לישראל מעבר לים" אומר רביבי ומוסיף "המציאות שונה בהרבה ממה שמנסה הסרט להציג".

לדבריו, "אין היום פלסטיני שלא יכול לנוע בחופשיות מרמאללה לג'נין. אין היום פלסטיני שלא יכול לנוע מחברון לבית לחם. אף אחד מהם במציאות הנוכחית לא יצטרך לעבור במחסום ממוסד. ספק אם בכלל יפגוש חיילים. המציאות הזו של כמעט אפס מחסומים בתוך יו"ש באה לידי ביטוי אפילו בטבלאות של בצלם ווטש ואחרים".

רביבי מדגיש כי נכון להערך באמצעות סרטונים פוסטים וציוצים שיראו את המציאות בשטח אחרת. "אנחנו לא במקום שאנחנו יכולים להרשות לעצמנו לוותר על עוד פיסה בכירסום הלגיטימיות הישראלית. בגוש עציון פלסטינים ויהודים רוכשים יחד ברמי לוי, נוסעים יחד באותם כבישים.. יש לנו דרך לקעקע את מי שמנסה לתאר מציאות אחרת כדי לפגוע בישראל. יש לנו את העובדות לצידנו כדי למנוע נזק נוסף"